Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 16:31:23 -6h
Tokio (Japonia) 06:31:23 +8h
Sydney (Australia) 07:31:23 +9h
Londyn (Anglia) 21:31:23 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Fluktuacje dolara wpływają na złotego

12.09.2018 08:05 środa
Zaczęło się dobrze – we wtorek rano dolar tracił na wartości kontynuując ruch z poniedziałku, co wspierało też złotego (USDPLN zszedł poniżej 3,70, a EURPLN flirtował wokół 4,30) – ale później było już tylko gorzej. Rynek szuka pretekstów w temacie relacji handlowych pomiędzy USA, a Chinami. 

W ciągu dnia pojawiła się informacja, że Pekin zamierza zwrócić się w przyszłym tygodniu do WTO (Światowej Organizacji Handlu) o „zgodę” na nałożenie na USA sankcji handlowych. Zdaniem Chińczyków ostatnie ruchy Waszyngtonu są niezgodnie z regułami WTO. Czy to jednak coś zmienia w krótkim terminie? Niewiele, gdyż sprawy w WTO ciągną się latami, a w ostatnich miesiącach Trump nieraz wspominał o tym, że może „wypisać” USA z WTO. 
 
Po południu tabela stóp zwrotu dla dolara świeci się na zielono
. Niemniej relacja USDPLN jest w połowie stawki.  Na dziennym układzie widać, że wsparcie przy 3,69 ma znaczenie. Z drugiej strony nie doszło do zakrycia wczorajszej świecy (stanie się tak po wybiciu 3,2790), co mogłoby dawać preteksty do ponownego ataku na 3,74. Kluczowe będzie zachowanie się EURUSD, który ma wsparcie wokół 1,1550.
 
Wykres dzienny USDPLN
 
Wykres dzienny EURUSD
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: