Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 16:18:48 -6h
Tokio (Japonia) 06:18:48 +8h
Sydney (Australia) 07:18:48 +9h
Londyn (Anglia) 21:18:48 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Rynek wielu zmiennych

13.09.2018 11:33 czwartek
Kluczowe informacje z rynków:
 
USA / CHINY / WOJNY HANDLOWE: Jeszcze wczoraj wieczorem pojawiła się informacja, że Biały Dom wysłał Chinom zaproszenie do wznowienia rozmów handlowych na wysokim szczeblu – miałby je poprowadzić Sekretarz Skarbu Steve Mnuchin. Pekin nie zajął w tej kwestii jeszcze oficjalnego stanowiska, chociaż te informacje umocniły notowania juana i osłabiły amerykańską walutę na głównych crossach.
 
USA / DANE : Opublikowane wczoraj po południu dane nt,. sierpniowej inflacji PPI zaskoczyły in minus – w ujęciu m/m odnotowano pierwszy spadek od 18 miesięcy. Z kolei Beżowa Księga FED wskazała na umiarkowany wzrost gospodarczy w poszczególnych regionach. Wskazano jednak, że niektóre firmy zaczęły ograniczać inwestycje ze względu na niepewność, jaką mogą rodzić wojny handlowe
. Dzisiaj w kalendarzu inflacja CPI o godz. 14:30.
 
AUSTRALIA: W nocy poznaliśmy dane z rynku pracy – stopa bezrobocia w sierpniu była zbieżna z szacunkami na poziomie 5,3 proc., a z kolei zatrudnienie wzrosło o 44 tys. wobec spodziewanych 18 tys., a jego struktura była korzystna (33,7 tys. wzrost etatów na pełen wymiar godzin). To wsparło notowania AUD.
 
EUROSTREFA / WŁOCHY: Wczoraj pojawiły się spekulacje, jakoby Ruch 5 Gwiazd naciskał na wygospodarowanie w nowym budżecie aż 10 mld EUR na realizację postulatu tzw. dochodu gwarantowanego, co miałoby rodzić konflikt z ministrem finansów Giovanni’m Tria. Niemniej dzisiaj rano spekulacje o jego możliwej rezygnacji były dementowane.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 491.02Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: