Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:12:29 -6h
Tokio (Japonia) 18:12:29 +8h
Sydney (Australia) 19:12:29 +9h
Londyn (Anglia) 09:12:29 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

05.10.2018 08:51 piątek
Czwartek przyniósł dość pokaźne spadki na globalnych rynkach akcji, a geograficzny ich zakres był szeroki (Europa, Stany Zjednoczone, EM). Krajowy rynek nie ustrzegł się zniżki, która dotknęła tym razem w głównej mierze WIG20 (-1.0%), który porusza się od dłuższego czasu de facto w trendzie bocznym. 

Na wykresie indeksu kształtować się może prawie ramię formacji głowy z ramionami, aczkolwiek zakres ew. ruchu wynikającego z formacji bądź w ogóle prawdopodobieństwo, że to właśnie ta formacja, może być obniżane przez fakt braku silnego i długotrwałego trendu wzrostowego, który by ją poprzedzał.

Korektę ostatnich wzrostów zanotowała energetyka (WIG-Energia: -1,7%), a udaną sesję zanotowały spółki paliwowe (Lotos, PKN Orlen, PGNiG)
. Krajowym rafineriom sprzyjać mogły wczorajsze silne spadki cen ropy naftowej (korekta w trendzie wzrostowym), prawdopodobnie jako reakcja na mocny (znacznie powyżej konsensusu) wzrost zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Istotną informacją dla krajowego rynku kapitałowego w długim okresie jest przyjęcie w dniu wczorajszym przez Sejm ustawy o PPK (Pracowniczych Planach Kapitałowych), która teraz trafi do Senatu. Miałaby ona wejść w życie od lipca przyszłego roku i powinna stanowić wsparcie w postaci dostarczenia płynności na rynek. 
 
W kalendarium na dziś punktem dnia są oficjalne dane z amerykańskiego rynku pracy. Środowy odczyt w raporcie ADP wyraźnie przebił konsensus, ale nierzadko zdarzało się, że dane ADP i rządowe „rozjeżdżały się”. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 1.04Mb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: