Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:56:47 -6h
Tokio (Japonia) 03:56:47 +8h
Sydney (Australia) 04:56:47 +9h
Londyn (Anglia) 18:56:47 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Dolar powraca do wzrostów

05.11.2018 11:45 poniedziałek
Kluczowe informacje z rynków:
 
EUROSTREFA / ECB: Olli Rehn z Europejskiego Banku Centralnego, który szefuje Bankowi Finlandii zapytany o możliwość wznowienia długoterminowych operacji finansowania dla banków komercyjnych ze strony banku centralnego (TLTRO) przyznał, że ECB skorzysta z arsenału swoich możliwości, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Przeprowadzony w 2016 r. program TLTRO wygasa w połowie 2020 r. i decydenci powinni z rok wcześniej zadecydować o tym, czy chcą go kontynuować. Trzy źródła w ECB cytowane jeszcze w piątek przez agencję Reuters, podały, że na taką dyskusję jest jeszcze zbyt wcześnie, chociaż dwóch członków ECB podnosiło na ostatnim posiedzeniu ten wątek. Inni wskazują, że dyskusja nad TLTRO mogłaby stać w pewnej sprzeczności z przekazem ECB zmierzającym do normalizacji polityki pieniężnej.
 
WIELKA BRYTANIA / BREXIT / DANE: Premier Theresa May określiła mianem „spekulacji” doniesienia jakoby rząd miał tajny plan oparty o założenie, że kwestie związane z obecnością Wielkiej Brytanii w unii celnej, co jednocześnie pozwoliłoby uniknąć konieczności ustalania scenariusza dla Irlandii Północnej już teraz, zostaną „nadpisane” na głównym dokumencie rozwodowym
. Taki manewr miałby zwiększyć szanse na jego akceptację w parlamencie. Projektem tym rząd miałby zająć się na posiedzeniu we wtorek, tak aby mógł zostać „przepracowany” do piątku i przekazany stronie unijnej, tak aby możliwe było zwołanie specjalnego szczytu Unia Europejska -Wielka Brytania nt. Brexitu. Europejscy dyplomaci pytani przez agencję Reuters jeszcze w piątek, wyrażali jednak wątpliwości, czy uda się zwołać spotkanie na 17-18 listopada, tak jak było to planowane jeszcze kilka tygodni temu. Ich zdaniem może dojść do przesunięcia terminu o tydzień. Dzisiaj o godz. 10:30 opublikowane zostały dane PMI dla usług, które w październiku wypadły słabo (52,2 pkt. wobec szacunków 53,3 pkt.)
 
CHINY / DANE: Indeks PMI dla sektora usług liczony przez Caixin spadł w październiku do 50,8 pkt. z 53,1 pkt. (szacowano 53,0 pkt.). W zeszłym tygodniu poznaliśmy odczyt dla przemysłu, który również wypadł słabo.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 542.67Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: