Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:57:46 -6h
Tokio (Japonia) 03:57:46 +8h
Sydney (Australia) 04:57:46 +9h
Londyn (Anglia) 18:57:46 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Rynki czekają na wynik wyborów w USA

06.11.2018 11:15 wtorek
Kluczowe informacje z rynków:
 
WIELKA BRYTANIA: Według doniesień dziennika The Times, Bruksela może zaproponować Wielkiej Brytanii tzw. „niezależny mechanizm” pozwalający na wyjście z tymczasowej unii celnej, co jest jednym z pomysłów na rozwiązanie sporu związanego z Irlandią Północną. 

Tymczasem dzisiaj rząd premier May ma omawiać szczegóły dotyczące umowy ws. Brexitu. Agencja Bloomberg spekuluje jednak, że szefowa rządu nie poprosi dzisiaj ministrów o jej zatwierdzenie. Jej wczorajsza rozmowa z premierem Irlandii, który dał do zrozumienia, że nie zgodzi się na to, aby to Wielka Brytania samodzielnie ustalała warunki trwania tzw. backstopu (planu awaryjnego dla Irlandii Północnej), miało spotkać się z dużą krytyką ministrów
. Zdaniem szefa resortu handlu nie można powiedzieć, że porozumienie ws. Brexitu zostanie zawarte w tym, lub przyszłym miesiącu, chociaż na pewno jest konieczne.
 
EUROSTREFA / WŁOCHY: Ministrowie finansów strefy euro na wczorajszym zamkniętym spotkaniu ponownie upomnieli Włochów, co do konieczności naniesienia poprawek do projektu przyszłorocznego budżetu, poinformowały źródła. Minister finansów Włoch, Giovanni Tria zapewnił, że rząd pracuje nad osiągnieciem kompromisu w tej sprawie, chociaż jak dodał budżet nie zostanie zmieniony. Termin na wysłanie poprawek mija 13 listopada.
 
EUROSTREFA / DANE: Ostateczne odczyty PMI dla usług w strefie euro wypadły lepiej od pierwszych szacunków na poziomie 53,3 pkt. – dane wyniosły 53,7 pkt., - ale i tak mamy spadek z 54,7 pkt.
 
USA / DANE: Opublikowane wczoraj po południu dane ISM dla usług wskazały na mniejszy spadek głównego wskaźnika, niż sądzono – w październiku do 60,3 pkt. z 61,6 pkt. (szacowano 59,3 pkt.).
 
AUSTRALIA: RBA na zakończonym dzisiaj posiedzeniu nie zmienił stóp procentowych (nadal 1,5 proc.), co było powszechnie oczekiwane. Komunikat w zasadzie nie zmienił się względem października, czekamy na kwartalne prognozy, które zostaną opublikowane w piątek.
 
CHINY: Doradca Ludowego Banku Chin (Ma Jun) stwierdził, że poziom 7 juanów za dolara (USD/CNY) nie jest kluczowym. PBOC ustalił dzisiaj fiksing USDCNY na poziomie 6,9075 wobec 6,8976 wczoraj

Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 545.14Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: