Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:59:25 -6h
Tokio (Japonia) 20:59:25 +8h
Sydney (Australia) 21:59:25 +9h
Londyn (Anglia) 11:59:25 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

05.12.2018 08:49 środa
Wtorkowa sesja przyniosła kontynuację wzrostów na krajowym rynku. Dynamika wzrostowa względem poprzedzającego dnia była niższa, mimo to przybliża kurs FW20 do sierpniowego szczytu 2381 pkt. Coraz niższy wolumen jaki towarzyszy ostatnim sesjom może jednak zachwiać nastrojami, chociaż na rynku kasowym takich zagrożeń nie widać. MACD podtrzymuje sygnał kupna, RSI pozostaje w tendencji wznoszącej pozostawiając sobie jeszcze przestrzeń do zwyżki. Wskaźnik DMI umocnił sygnał kupna z przejścia średniej ADX ponad DM-.
 
Na diagramie 60min kurs pozostaje w wyraźnym trendzie wzrostowym, który na podstawie ostatnich ekstremów cenowych można opisać niemal granicami kanału
. Na szybszych wskaźnikach AT są aktywne negatywne dywergencje, które zwiększają szanse na korektę spadkową. Takiemu scenariuszowi będzie sprzyjać wczorajszy przebieg sesji na giełdach zachodnich. W godzinach wieczornych notowania na amerykańskich rynkach akcji odnotowały bardzo mocny spadek, który został powielony na kontraktach terminowych na indeksy zachodnioeuropejskie. 

Zmiana futures na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje wyraźnie spadkowy początek sesji dla FW20. Dziś nie pracują rynki amerykańskie stąd aktywność na krajowym rynku będzie prawdopodobnie obniżona. W bieżącym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI w sektorze usług. Dziś kończy się też posiedzenie RPP, nie są oczekiwane zmiany w bieżącej polityce pieniężnej. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 449.42Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: