Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:57:29 -6h
Tokio (Japonia) 20:57:29 +8h
Sydney (Australia) 21:57:29 +9h
Londyn (Anglia) 11:57:29 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

05.12.2018 09:15 środa
We wtorek, przy ponownie podwyższonych obrotach, krajowy rynek kontynuował wzrosty, wbrew pogorszeniu na rynkach zagranicznych. Szczególnie mocne tąpnięcie zainicjowały Stany Zjednoczone (S&P500: -3,2%; duża część spadku zrealizowana już po zamknięciu sesji w części europejskiej), gdzie wyparowuje optymizm związany z bardziej gołębim FED i odwilżą na linii Stany Zjednoczone – Chiny (a w zasadzie „kupieniem sobie czasu” do dalszych negocjacji w kwestiach handlu), chociaż trudno wskazać konkretne powody tak silnego osłabienia sentymentu. 
 
Po zamknięciu sesji komunikat o zakończeniu przeglądu opcji strategicznych i przyjęciu strategii na lata 2019 – 2024 przekazał Kruk
. Spółka wskazuje, iż „(…) w obecnej sytuacji rynkowej struktura właścicielska Emitenta jako spółki publicznej jest optymalna do realizacji długoterminowego celu Spółki (…)”. W odniesieniu do strategii – jej głównym celem jest uzyskanie 700 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2024 r. Dla porównania, spółka w 2017 r. odnotowała ok. 295 mln zł skonsolidowanego zysku netto, zaś narastająco za pierwsze trzy kwartały 2018 r. zysk ten był niższy o 4% rdr. 
 
W kalendarium na dziś zwracamy uwagę na publikacje usługowych PMI dla wybranych gospodarek (opublikowany już Caixin PMI dla chińskiego sektora usługowego mocno zaskoczył pozytywnie: 53,8 pkt. vs. 50,7 pkt. w konsensusie; wskaźnik najwyżej od 5 miesięcy), dynamikę sprzedaży detalicznej w strefie euro, zakończenie posiedzenia RPP (oczekuje się utrzymania gołębiego status quo, co uzasadniałby choćby ostatni niski odczyt inflacyjny z kraju) oraz wystąpienie publiczne szefa EBC, Mario Draghiego. Główne amerykańskie rynki będą dziś nieczynne z uwagi na żałobę po śmierci Busha seniora). 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 1.04Mb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: