Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:53:02 -6h
Tokio (Japonia) 18:53:02 +8h
Sydney (Australia) 19:53:02 +9h
Londyn (Anglia) 09:53:02 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

07.12.2018 09:23 piątek
Za nami bardzo słaba czwartkowa sesja, która zniwelowała większość wzrostów WIG z bieżącego tygodnia. Jeszcze gorzej spisały się parkiety zachodnioeuropejskie, gdzie spadki przekraczały 3%. 

Pogorszenie nastrojów wiązać można z pojawieniem się nowego punktu spornego między Chinami a Stanami Zjednoczonymi (w Kanadzie aresztowana została wiceprezes zarządu spółki Huawei w związku z podejrzeniem o naruszenie amerykańskich sankcji wobec Iranu, za co grozi jej ekstradycja do Stanów Zjednoczonych; ambasada chińska zareagowała stanowczym sprzeciwem), który nie ułatwia zbliżenia stanowisk w kwestii handlu. 

Słabe otwarcie zaliczył wczoraj rynek amerykański, ale po zamknięciu sesji w części europejskiej indeksy zaczęły odrabiać straty, ostatecznie zamykając dzień albo na lekkich minusach (S&P500, DJIA) albo nawet nad kreską (Nasdaq Comp.)
. Jednym z czynników mogących stać za poprawą mogły być nieoficjalne doniesienia The Wall Street Journal, iż FED rozważa przejście w tryb wait-and-see w kwestii podwyżek stóp procentowych, co wpisuje się we wcześniejszą zmianę retoryki amerykańskiego banku centralnego. 

Dolar się osłabił (co zwyczajowo wspiera rynki wschodzące i surowce), ceny ropy naftowej jednak zauważalnie zniżkowały (skala obniżki produkcji surowca zostanie prawdopodobnie ujawniona dopiero dziś, wczoraj saudyjski minister ds. ropy naftowej wskazywał na ścięcie produkcji o 1 mln baryłek dziennie jako wystarczające).
 
W kalendarium na dziś zwracamy uwagę na oficjalne dane z amerykańskiego rynku pracy za listopad. Dla strefy euro zaplanowane jest końcowe wyliczenie PKB za III kw. br. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 936.68Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: