Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:55:48 -6h
Tokio (Japonia) 03:55:48 +8h
Sydney (Australia) 04:55:48 +9h
Londyn (Anglia) 18:55:48 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

BM Alior Bank - Raport Futures

18.01.2019 08:31 piątek
Czwartkowa sesja przyniosła kilkupunktowe osłabienie kursu FW20. Na wykresie dziennym jest podtrzymane górne wybicie z wcześniejszej formacji trójkąta. Wysokość formacji ok. 160 pkt. określa poziom docelowy w pobliżu 2,5 tys pkt. nadal jednak spore wątpliwości może budzić styl wybicia i zachowanie kursu tuż po tym wydarzeniu. 

Od 1,5 tygodniu na diagramie pojawiają się wyłącznie świece o krótkim korpusach (szpulki) czasem w wydłużonymi cieniami przybierając postać np. wisielca. Będąc w niewielkich odległościach od siebie wraz z obniżonym wolumenem ostrzegałby przed osłabieniem impetu wzrostowego. Uwagę zwraca tutaj RSI, którego obecne wartości są poniżej grudniowego szczytu, w przeciwieństwie do wykresu cenowego. Inne wskaźniki jak MACD i DMI podtrzymują sygnały kupna.
 
Na diagramie 60-min notowania FW20 podjęły próbę wybicia ponad ubiegłotygodniowy szczyt, ostatecznie nieudaną
. Tutaj również uwagę zwraca zachowanie RSI, którego ostatnie wierzchołki, w przeciwieństwie do wykresu cenowego, kształtują się na coraz niższych poziomach – negatywne dywergencje. MACD przełamał w dół linię sygnalną również ostrzegając przed możliwym obsunięciem kursu. Otoczenie zewnętrzne niwelowałoby część tych zagrożeń. 

Poranne notowania kontraktów terminowych na DAX i SP500 wykazują niewielką zwyżkę, ich zmiana od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o produkcji przemysłowej oraz o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw, w USA pojawią się odczyty również o produkcji przemysłowej oraz wskaźniku nastrojów Uniw. Michigan. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 448.92Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły:

Krajobraz po burzy

2019-08-16 08:29:53