Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:46:36 -6h
Tokio (Japonia) 03:46:36 +8h
Sydney (Australia) 04:46:36 +9h
Londyn (Anglia) 18:46:36 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

161

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

18.01.2019 09:02 piątek
Amerykańskie indeksy na plusach po wiadomości z gazety Wall Street Journal o potencjalnym obniżeniu taryf celnych nałożonych przez USA na Chiny przez sekretarza skarbu S. Mnuchina. Pozytywnym zaskoczeniem była również liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach, która ukształtowała się na poziomie 213tys. wobec konsensusu 220tys. i poprzedniej wartości 216 tys. Opublikowane sprawozdanie finansowe Morgan Stanley rozczarowało inwestorów.

Akcje zniżkowały 5% ze względu na niższe zyski i przychody netto głównie z działalności tradingowej w IV kw. 2018 roku. O 1% obniżyły się akcje Apple skutkiem negatywnego konsensusu przychodów na I kw. 2019 roku. Kolejnym niekorzystnym ogniwem w USA jest nadal częściowy shutdown trwający już 27 dni. Analitycy wskazują, że taka sytuacja niesie zagrożenie dla dynamiki wzrostu gospodarczego w I kw. 2019 roku
. Na dzisiejszej sesji nastroje mogą być determinowane przez wyniki produkcji przemysłowej m/m za grudzień w USA. Poziomy indeksów za Atlantykiem są implikowane głównie przez kolejne wyniki spółek publikowane kolejno w ostatnim okresie.
 
Brytyjski indeks FTSE 100 na minusie ze względu na wątpliwą sytuację z Brexitem i przepychanki pomiędzy premier T. May i szefem opozycji J. Corbynem. Do momentu wyjaśnienia tej kwestii może utrzymywać się trend spadkowy ze względu na niepewność panującą wśród inwestorów.
 
W Polsce lekkie spadki za wyjątkiem sWIG80. Największe spadki zanotował Alior Bank oraz Cyfrowy Polsat po informacji o rezygnacji z funkcji prezesa Tobiasa Solorz. W jego miejsce powołany został Mirosław Błaszczyk, który najwyraźniej nie podszedł inwestorom. Przeciwny trend reprezentowały takie spółki jak Orange, CD Projekt czy Idea i Getin Bank po ogłoszeniu informacji o przejęciu tej drugiej spółki przez pierwszą. Jeśli chodzi o Getin to dla akcjonariuszy może dodatkowo okazać się ważna informacja o scaleniu akcji w stosunku 4:1 bieżącego dnia. Dzisiaj wiadomości o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej mogą oddziaływać na zachowanie głównych indeksów.
 
WIG próbuje kontynuować wzrosty po wybiciu powyżej oporu na 59 616, jednak popyt jest bardzo ostrożny, o czym świadczy górny cień wczorajszej świecy. Strona popytowa utrzyma bieżącą przewagę tak długo, jak długo kurs nie spadnie poniżej przełamanego oporu, co będzie dawało kupującym szansę na obranie kierunku na opór z sierpnia na 61 670.
 
Więcej informacji w załączniku
 
BM Alior Bank 
 


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 595.71Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły:

Krajobraz po burzy

2019-08-16 08:29:53