Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 12:51:28 -6h
Tokio (Japonia) 02:51:28 +8h
Sydney (Australia) 03:51:28 +9h
Londyn (Anglia) 17:51:28 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

164

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

04.02.2019 11:17 poniedziałek
Dane makro z rynku pracy giełda w Stanach odebrała pozytywnie. Nastąpiły kolejne zwyżki inicjowane przez zaskakująco duży wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w styczniu (304 tys. wobec konsensusu 165 tys.) i prywatnym w USA (296 tys. wobec konsensusu 170 tys.). 

Indeks PMI dla przemysłu za styczeń wyniósł 54,9 wobec 53,8 miesiąc wcześniej. Dochodzą informacje o słuszności decyzji Fed w kwestii stóp procentowych po lepszych danych z amerykańskiego rynku. Ponadto z linii negocjacji USA-Chiny padła informacja, że nastąpił postęp w takich tematach jak ochrona własności intelektualnej i wymuszony transfer technologii. Amerykańscy przedstawiciele otrzymali propozycję prowadzenia rozmów na terenie Chin w połowie lutego. Prezydent USA D. Trump oświadczył, że dwie gospodarki mogą zawiązać największe porozumienie handlowe, jakie kiedykolwiek zostało zawarte. Na ten moment nie przedłużono jednak ostatecznej daty wstrzymania broni (1
. marca), ani nie podano żadnej wiążącej decyzji.
 
W Chinach trwa tygodniowe święto związane z Nowym Rokiem Księżycowym przez co sesje od poniedziałku do piątku nie odbędą się. Może to nieco zmniejszyć obroty na pozostałych powiązanych giełdach.
 
W Polsce piątkowa sesja zakończyła się na plusie. Najbardziej rosły akcje JSW, KGHM pomimo informacji z czwartku, że prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie nieprawidłowości w sprawozdawczości finansowej i Aliora po uzyskaniu zgody KNF na przejęcie SKOK Jaworzno.
WIG powrócił do trendu wzrostowego z szansą na osiągnięcie poziomu 61670 pkt. Sądząc po pozytywnych nastrojach za Atlantykiem, taki trend może się nadal utrzymać. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły:

Krajobraz po burzy

2019-08-16 08:29:53