Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:34:48 -6h
Tokio (Japonia) 03:34:48 +8h
Sydney (Australia) 04:34:48 +9h
Londyn (Anglia) 18:34:48 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

08.04.2019 09:46 poniedziałek
Informacje gospodarcze
 
Z kraju:
 
Zadłużenie w obligacjach, po czwartkowej aukcji zamiany, według stanu na 8 kwietnia będzie wynosiło 646.440,324 mln zł - podał resort finansów na stronie internetowej.
 
Według stanu na koniec marca do wykupu w 2019 r. pozostaje dług o wartości nominalnej 66,9 mld zł - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.
 
Stan środków na rachunkach budżetowych na koniec marca wynosi 63,4 mld zł - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.
 
Ze świata:
 
Dziś o 10:30 w strefie euro opublikowany zostanie Indeks Sentix za kwiecień.
 
Dziś o 16:00 w USA opublikowane zostaną zamówienia na dobra trwałe i w przemyśle za luty.
 
Ostatnia sesja
 
Końcówka tygodnia bez przełomu
 
Końcówka tygodnia pozostała w umiarkowanych nastrojach
. EUR-USD ustabilizował się w granicach 1,1214, co zapewniło równie neutralne zamknięcie par złotowych. Z jednej strony na rynku panował apetyt na ryzyko za sprawą informacji o postępach w negocjacjach handlowych Chin z USA, jakie ponownie podkreślał prezydent USA, ale również jego uwagi w kierunku amerykańskiej Rezerwy Federalnej. 

Zobacz także: Dane z USA wyrocznią dla dolara?

Prezydent D. Trump powiedział w piątek, że Fed powinien obniżyć stopy procentowe, zakończyć zacieśnianie ilościowe i wrócić do luzowania, i choć rynki zdążyły się już przyzwyczaić do kontrowersyjnych komentarzy prezydenta wobec polityki monetarnej, to jednak rynki długu wykorzystały impuls do lekkiego odreagowania. Tym bardziej, że po stronie
danych więcej argumentów pozostawało po stronie sprzedających, po tym jak amerykańskie dane o NFP wypadu dobrze, choć warto wspomnieć o nieco niższej niż się spodziewano płacy godzinowej. Na tym tle dziesięciolatki pozostały słabsze względem rynków bazowych, a ich rentowność kolejny dzień z rzędu wzrosła. Wśród czynników niepewności w Europie pozostaje kwestia Brexitu.
 
Niestety nadal nie udało się zaakceptować żadnej z wersji porozumienia. Na razie T. May wnioskuje o przedłużenie czasu na negocjacje wewnętrzne do 30 czerwca, jednak powyższe musi zostać zaakceptowane przez wszystkich 27 członków
Wspólnoty. Strona unijna z kolei zaczyna wątpić w możliwości wynegocjowania porozumienie do tego czasu przez stronę brytyjską, sugerując odroczenie Brexitu nawet o rok. 
 
Dzisiejsza sesja 
 
W tym tygodniu spotkanie EBC

Zobacz także:  Minutki EBC w centrum uwagi
 
W poniedziałek kalendarium rynkowe pozostaje ubogie co będzie sprzyjać dotychczasowym kierunkom. Te w niecierpliwością wyczekują porozumienia handlowego Chin z USA oraz potwierdzeń łagodnej polityki monetarnej w USA, co
powinno sprzyjać apetytowi na ryzyko. Taki scenariusz prawdopodobnie wspierałby również wyceny krajowych aktywów. W tym tygodniu kluczowe pozostaje jednak spotkanie EBC i decyzja ws. stóp procentowych. Rynki przede wszystkim jednak będą się skupiać na szczegółach zapowiedzianego ostatnio TLTRO oraz najnowszych prognozach gospodarczych dla strefy euro. W tym układzie do środy handel na rynkach może być nieco przytłumiony. 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 10: Konrad Okła (15.03.2019)   Albert "Longterm" Rokicki, #113 PYTANIA DO LONGTERMA (15.03.2019)
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: