Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:47:42 -6h
Tokio (Japonia) 03:47:42 +8h
Sydney (Australia) 04:47:42 +9h
Londyn (Anglia) 18:47:42 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.04.2019 09:04 środa
Nowojorska giełda zakończyła wczorajszą sesję pod kreską. Spadki napędzały takie spółki jak Boeing wciąż na fali katastrofy oraz światowe giganty takie jak Alphabet, Amazon, Apple i Microsoft. Inwestorzy czekają na nadchodzące w tym i przyszłym tygodniu dane finansowe globalnych instytucji finansowych, między innymi JPMorgan Chase, Wells Fargo, Citigroup czy BlackRock. Na niekorzyść sentymentu międzynarodowego może oddziaływać obniżenie prognozy światowego wzrostu PKB o 0,2p.p. do 3,3% na 2019 rok przez MFW. Jest to najniższa prognoza od czasów kryzysu. Dzisiaj opublikowany zostanie protokół z posiedzenia Fed w marcu.
 
Rząd brytyjski, pomimo wyrażenia chęci obu stron, nie doszedł do porozumienia w kwestii umowy brexitowej. Dla przypomnienia dzisiaj odbędzie się Szczyt Unii Europejskiej, na którym Wlk
. Brytania miała szansę zaprezentować alternatywne rozwiązanie kwestii opuszczenia Wspólnoty. Politycy natomiast planują przedłużenie rozmów jeszcze po szczycie. Strony wypowiadają się  mediach, że wczorajsze rozmowy były konstruktywne i że postarają się wypracować porozumienie jak najszybciej, aby nie brać udziału w wyborach parlamentarnych. 

Ta sytuacja przypomina powoli negocjacje handlowe USA-Chiny w szczególności, że prezydent D. Trump na Twitterze oświadczył, że WTO uznało dotacje UE dla Airbusa za niekorzystne dla Stanów a w związku z tym USA nałoży cła w wysokości 11 mld USD. UE w odwecie grozi cłami za finansowanie Boeinga przez amerykański rząd.
Polska giełda odbiegała od globalnego trendu a główne indeksy notowały dodatnie zwroty. Wśród największych spółek najmocniej rosło LPP po szacunkach PAP Biznes o wzroście sprzedaży o 16% w pierwszym kwartale w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. 

Dla Monnari szacunkowy wzrost przychodów w tożsamym okresie sięga aż 21%. Prezes spółki Arctic Paper wypowiedział się w mediach, że wykorzystanie mocy produkcyjnych spółki było nieco lepsze w pierwszym kwartale w porównaniu do IV kw. 2018 roku, kiedy to wynosiło 90%. Dodatkowo spółka planuje rozwijać produkty niegraficzne w związku z odejściem od używania plastiku a główne pomysły to stworzenie papierowych opakowań do przechowywania żywności i jej podgrzewania. Co więcej, spółka ma w planach rozbudowę elektrowni wodnej czy budowę ciepłowni na biomasę, aby zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu mln SEK na emisji CO2. 
 
W układzie dziennym WIG na wczorajszej sesji sprawdziła się formacja krzyża Harami i odwróciła spadkowy trend. Nastroje globalne z rana są lekko pozytywne, mogą podtrzymać siłę polskich kupujących. 
 
WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 10: Konrad Okła (15.03.2019)   Albert "Longterm" Rokicki, #113 PYTANIA DO LONGTERMA (15.03.2019)
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: