Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 11:52:35 -6h
Tokio (Japonia) 01:52:35 +8h
Sydney (Australia) 02:52:35 +9h
Londyn (Anglia) 16:52:35 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

209

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

11.04.2019 08:54 czwartek
Główne amerykańskie indeksy zwyżkowały po dobrze odebranych minutkach Fed. FOMC utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie a mediana podwyżek stóp procentowych w 2019 roku wciąż wynosi zero, w 2020 roku równa się jeden. Wśród spadkowych spółek po raz kolejny leciały w dół akcje Boeinga, który nie otrzymał ani jednego zamówienia w marcu na model 737. Giełdowa wycena spółki spadła znacznie bardziej niż szacowana przez analityków wartość szkody. 
 
W Europie EBC podobnie zachował obecne poziomy stóp procentowych oraz zapowiedział, że wysokość ma być niezmienna do końca 2019 roku. Dodatkowo szef EBC M. Draghi poinformował, że szczegółowe informacje nt. operacji refinansujących (TLTRO) zostaną podane podczas jednego z najbliższych posiedzeń
. W dniu wczorajszym rozpoczął się szczyt UE ws. Brexitu, na którym przedstawiciele państw Wspólnoty mają głosować w sprawie wydłużenia terminu opuszczenia UE przez Wlk. Brytanię. Według doniesień, reprezentanci za wyjątkiem Francji są skłonni przenieść datę nawet na 31 grudnia lub 1 marca. 
 
Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures
 
Polska sesja zakończyła się mocnymi zwyżkami głównych indeksów, przy czym najlepiej zachowywały się największe spółki. Wśród podmiotów notowanych w WIG20 jedynie Alior zakończył notowania pod kreską, cała reszta spółek rosła. Najmocniej zyskiwały akcje mBanku i CD Projektu. PKP Cargo poinformowało w komunikacie o podpisaniu listu intencyjnego z Duisburger Hafen AG, który jest operatorem portu rzecznego w Duisburgu o rozwoju połączeń intermodalnych, co dla spółki oznacza szansę na znaczne zwiększenie ilości transportowanych towarów. Ceny uprawnień do emisji CO2 w kwietniu ponownie mocno wzrosły i są wyższe niż w grudniu zeszłego roku. Dla spółek energetycznych, w tym Tauronu, nie jest to dobra informacja. Dzisiaj swoje wyniki opublikuje grupa LPP. 
 
W układzie dziennym WIG kupujący najpierw odbili trend, który utrzymuje się od trzech sesji, a dzisiaj mają szansę na test oporu. Jeśli go pokonają, będą dążyć do poziomu 67 703 z początku 2018 roku. Nastroje globalne z rana nie są jednoznaczne, choć sentyment wydaje się być wspierający. 
 
WIG w układzie dziennym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Albert "Longterm" Rokicki, #113 PYTANIA DO LONGTERMA (15.03.2019)   MEANDRY BIZNESU: Tomasz Czechowicz
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: