Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 12:34:21 -6h
Tokio (Japonia) 02:34:21 +8h
Sydney (Australia) 03:34:21 +9h
Londyn (Anglia) 17:34:21 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

15.04.2019 09:18 poniedziałek
Ostatnia sesja zeszłego tygodnia w Stanach zakończona została mocnymi zwyżkami głównych indeksów. W Ameryce właśnie rozpoczął się sezon publikacji wyników za I kw. 2019 roku a pierwszymi spółkami prezentującymi sprawozdania finansowe były JP Morgan i Wells Fargo. JP Morgan zakończył sesję ze zwrotem +4,7% po wyższym niż zakładano poziomie EPS. Podobnie Wells Fargo pochwaliło się wyższym, od konsensusu, zyskiem na akcję, jednak prognoza zarządu co do marży odsetkowej przeraziła inwestorów i ostatecznie akcje spadały o 3%. 

Mocno zyskiwały akcje Disney’a, który przedstawił plan własnej platformy streamingowej, na czym główny konkurent – Netflix – mocno tracił. Dzisiaj swoje wyniki za I kw. opublikują m.in. Citigroup i Goldman Sachs. Według projekcji analityków, początek roku dla amerykańskich spółek będzie słaby, ale poprawią swoje wyniki w kolejnych kwartałach. 
 
Chiny w piątek zaskoczyły rynki dużym przyrostem eksportu za marzec, znacznie odbiegającym od oczekiwań (+14,2% wobec prognozy +7,3%), przy mocno ograniczonym imporcie (-7,6% wobec prognozy -1,3%), co ostatecznie przyczyniło się do przyrostu bilansu handlu zagranicznego w USD ośmiokrotnie (32,6 mld wobec 4,1 mld)
. Podobnie wartość udzielonych kredytów w marcu znacznie przekroczyła oczekiwania (1690 mld CNY wobec prognozy 1200 mld CNY). Takie dane przyczyniły się do odejścia z rynku długu na korzyść rynku akcji w nadziei na poprawę koniunktury.
Główne indeksy w Polsce natomiast notowały ujemne stopy pomimo mocno pozytywnego sentymentu globalnego. Do spadków na szerokim rynku akcji przyczynia się sektor energetyczny między innymi ze względu na wzrost cen uprawnień do emisji CO2 aż o 22,2% wobec cen z marca. Wśród największych spółek najmocniej rosły akcje Play, na drugim końcu znalazły się takie spółki jak LPP, CD Projekt i Alior. Dzisiaj ma zostać opublikowana inflacja CPI za marzec w Polsce (prognoza 1,7% r/r).
 
W piątek nastąpiło przełamanie wzrostowej linii trendu w układzie dziennym WIG i bardziej prawdopodobny stał się powrót do trendu bocznego 59 616 - 61 670 kształtowanego, z nielicznymi odchyleniami, od początku 2019 roku. Sentyment globalny z rana nie jest jednoznaczny, ale pozytywne informacje z końca poprzedniego tygodnia mogą podtrzymać siłę popytu. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA   #BIZNESwDRODZE, odcinek 5, Michał Sadowski, BRAND24 SA
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: