Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:49:09 -6h
Tokio (Japonia) 03:49:09 +8h
Sydney (Australia) 04:49:09 +9h
Londyn (Anglia) 18:49:09 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

16.04.2019 09:02 wtorek
Główne amerykańskie indeksy zniżkowały podczas wczorajszej sesji. Spowodowane to było przede wszystkim źle odebranymi przez rynek wynikami światowych gigantów finansowych – Goldman Sachs i Citigroup. Obie instytucje wykazały wyższy niż oczekiwano poziom zysków na akcję, ale inne, w tym przychody ze sprzedaży i handlu akcjami w przypadku Goldman Sachs i w tym drugim przypadku także Citi, okazały się dla inwestorów rozczarowujące. 

Dodatkowo spadała cena akcji Boeinga po głosach D. Trumpa o naprawie wadliwego modelu i rebrandu marki. Ostatnio miały miejsce wystąpienia publiczne reprezentantów banków centralnych USA i UE. Jeden z szefów Fed stwierdził, że stopy w Stanach powinny pozostać na niezmienionym poziomie co najmniej do jesieni 2020r. Prezydent D. Trump nie zgadza się z prowadzoną polityką po stronie Fed i twierdzi że obniżka stóp przyczyniłaby się do znacznego wzrostu rynku akcji w Ameryce
. Natomiast przedstawiciel EBC oświadczył, że bank jest skłonny do utrzymywania luźnej polityki monetarnej aż do czasu gdy inflacja powróci do wyznaczonego celu. Dzisiaj wyniki opublikuje między innymi Bank of America, IBM czy Netflix co niewątpliwie ukształtuje sentyment panujący na dzisiejszej sesji.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
 
W Europie niemiecki rząd ogłasza, że nie widzi sensu wprowadzania mechanizmów stymulujących gospodarkę, ponieważ swoją politykę budżetową, finanse i inwestycje ocenia na solidne a to poprawi warunki dalszego wzrostu gospodarczego. W czwartek okaże się czy faktycznie Niemcy nie mają się o co martwić po odczycie PMI, który za ostatnim razem był najniższy od siedmiu lat.
 
W Polsce główne indeksy zanotowały spadki. Dodatkowo nastrojom nie sprzyjała wypowiedź premiera M. Morawieckiego o pomyśle dobrowolnego przeniesienia środków z OFE na indywidualne konta emerytalne, ale za opłatą w wysokości 15%. Ponad 5% korektę zanotowały akcje Dino po mocno zwyżkowych wcześniejszych sesjach. Najmocniej zyskiwał Tauron po przecenie z wcześniejszej sesji. Operator Chmury Krajowej, powołany między innymi przez PKO BP, rozpoczął świadczenie pierwszych usług dla spółki. Rada nadzorcza PKP Cargo wyraziła zgodę na zaciągnięcie kredytów inwestycyjnych do wysokości 500 mln zł. Wielton w pierwszym kwartale zarejestrował 1 079 nowych przyczep co było wynikiem wyższym o 3,4% z tożsamym okresem roku poprzedniego. Z danych makro, inflacja CPI za marzec wyniosła 1,7% r/r. Dzisiaj jest ostatni dzień na zapis na akcje spółki Boombit dla inwestorów indywidualnych w ramach IPO.
 
W układzie dziennym WIG linia MACD przymierza się do przebicia linii sygnału od góry co może być bodźcem sprzedaży w przypadku zaistnienia. Nastroje globalne z rana wydają się być pozytywne, może wesprą lokalnych kupujących. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2019   Popytowe podejście do innowacji
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: