Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 12:59:58 -6h
Tokio (Japonia) 02:59:58 +8h
Sydney (Australia) 03:59:58 +9h
Londyn (Anglia) 17:59:58 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

133

BM Alior Bank - Raport Futures

17.04.2019 08:39 środa
Środowa sesja przyniosła niewielkie zmiany na krajowym rynku. Dzienna zmienność ledwie przekroczyła 15 pkt, wtórował temu również obniżony wolumen, co wskazuje na generalnie obniżoną aktywność inwestycyjną. Na wykresie 60-min jest bronione wsparcie ubiegłotygodniowego dołka 2352 pkt. 

Po wczorajszej sesji kurs przełamał lekko spadkową linię oporu. Na MACD został wykazany sygnał kupna, RSI wyłamał się z trendu spadkowego. Na diagramie dziennym pojedyncza szpulka wczorajszej sesji nie stanowi o niczym szczególnym. Kurs oscyluje wokół linii szyi odwróconej formacji RGR, ale też sama formacja w obliczu ostatnich zmian notowań również zaczyna tracić na znaczeniu. 15 -sesyjny ATR (wskaźnik zmienności) jest blisko 2 letniego minimum. 
 
Na giełdach zagranicznych nastroje nieco rozwarstwione
. Zdecydowanie na plus przebija się niemiecki DAX, który mocno zyskał po wczorajszej publikacji wskaźnika nastrojów ZEW. W USA nastroje pozostały bardziej stonowane, mimo iż opublikowane wczoraj przed sesją wyniki finansowe w większości przypadków, szczególnie spółek typu: BoA, J&J, UnitedHealth, BlackRock, były lepsze od prognoz. 

Zobacz także: Indeks WIG20 nie może dać sobie rady z poziomem 2400 pkt

Również te podane po sesji, zwłaszcza Netflix, mocno pozytywnie zaskoczyły, co powinno przenieść się na dzisiejszy sentyment. Jeszcze przed sesją raporty powinny opublikować m.in. Pepsico i Morgan Stanley. Dla rynku krajowego w dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. 
 
FW20 w układzie dziennym


 
FW20 w układzie 60-minutowym 
 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
ES-SYSTEM SA, Rafał Gawrylak - Prezes Zarządu, #254 PREZENTACJE WYNIKÓW   BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2019
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: