Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:44:42 -6h
Tokio (Japonia) 03:44:42 +8h
Sydney (Australia) 04:44:42 +9h
Londyn (Anglia) 18:44:42 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

17.04.2019 09:01 środa
Główne indeksy w Stanach notowały zwyżki po przekraczających oczekiwania wynikach światowych gigantów. Rosły akcje koncernu kosmetycznego Johnson & Johnson, funduszu inwestycyjnego BlackRock czy Bank of America. Netflix na sesji urósł na fali rekomendacji „kupuj” przyznanej przez Deutsche Bank, ale po negatywnie odebranych prognozach na II kw. dla spółki, pomimo lepszych od oczekiwań wyników za I kw., akcje w obrocie pozasesyjnym spadały. 

Do tej pory prawie 82% opublikowanych wyników za pierwszy kwartał wypadało lepiej od prognoz. Jeśli chodzi o wojny handlowe to prezydent D. Trump wypowiedział się w mediach, że USA „wygra” zarówno podpisując umowę z Chinami jak i jej nie podpisując. Sekretarz skarbu S. Mnuchin zapewnił, że rozmowy postępują, tak aby zakończyć 9. miesięczny spór. Na horyzont wysuwają się relacje handlowe z UE to raz strasząc cłami za wspomaganie Airbusa, to znowu wychodząc z pomysłem zniesienia ceł po stronie strefy euro
. Otóż członkowie Wspólnoty opowiedzieli się za zniesieniem opłat na towary przemysłowe nałożone na Stany za wyjątkiem produktów rolnych. Dodatkowo mają obowiązywać tożsame standardy co do artykułów obu gospodarek.
Zarażeni sentymentem zarówno europejskim, szczególnie niemieckim indeksem DAX, który po niespodziewanym odczycie indeksu ZEW mocno zwyżkował, jak i amerykańskim polscy kupujący przeważyli na wczorajszej sesji.  Wśród największych spółek najmocniej zwyżkowała PGE informując o uzyskaniu dodatkowego przydziału uprawnień do emisji CO2 w wysokości 10,9 mln. Bogdanka opublikowała szacunkowe wyniki za I kw. 2019 roku, w tym zysk netto na poziomie 87,6 mln zł wobec 23,2 mln zł, EBITDA 206,5 mln zł wobec 127,5 mln zł w tożsamym kwartale ub.r. Dodatkowo spółka podpisała umowę z konsorcjum ze spółką Famur o wartości 95 mln zł netto. Wielton opublikował wyniki za 2018 rok. Jeśli chodzi o IV kw. ub.r. to sprzedaż, EBITDA i zysk netto znalazły się powyżej oczekiwań a EBIT i marże poniżej. Składka PKO Banku Polskiego na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków w 2019 roku wynosi 325,8 mln zł. 
 
Sentyment globalny, napędzany mocno pozytywnymi odczytami makro z rana dla Chin oraz na fali nadziei na poprawę kondycji strefy euro w związku z wczorajszymi pozytywnymi nastrojami analityków i inwestorów instytucjonalnych w Niemczech co do sytuacji gospodarczej kraju, powinien być determinantom dzisiejszych wzrostów na warszawskiej giełdzie. 
 
WIG w układzie dziennym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #42   Enea SA, Piotr Olejniczak - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, #253 PREZENTACJE WYNIKÓW
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: