Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 12:26:22 -6h
Tokio (Japonia) 02:26:22 +8h
Sydney (Australia) 03:26:22 +9h
Londyn (Anglia) 17:26:22 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

18.04.2019 08:39 czwartek
Pomimo mocno przekraczających oczekiwania odczytów danych makro z Chin, pozytywny sentyment globalny nie był na tyle przeważający, że Wall Street zniżkował. Padają głosy, że poprawa kondycji u Azjatów wynika ze skuteczności ostatnich działań pobudzających. Jako kolejny element stymulacji gospodarki chiński rząd planuje dotacje do takich produktów jak samochody, smartfony czy sprzęt AGD, aby w przypadku tych artykułów zwiększyć sprzedaż lokalną. 

W kwestii wojen handlowych, następuje próba wyperswadowania możliwości nakładania karnych ceł na poszczególne podmioty bez włączania w to WTO. Na amerykańskiej giełdzie najsłabiej radził sobie sektor opieki medycznej stojący przed niepewnością co do regulacji. Dodatkowo zniżki zaliczyły takie spółki jak Morgan Stanley, IBM czy Netflix po źle odebranych wynikach finansowych. Rosły natomiast akcje PepsiCo czy Ericssona z lepszymi niż oczekiwano wynikami za pierwszy kwartał i Intela po deklaracji wycofania się z rynku smartfonów z technologią 5G
. Dzisiaj swoje sprawozdania opublikują między innymi takie spółki jak American Express, Honeywell czy Philip Morris International.
W Polsce podtrzymany był raczej wzrostowy trend europejski niż niepewność zza oceanu. Dobrą sesję miały takie spółki jak CCC, Dino czy PZU, gdzie zarząd planuje wypłacić dywidendę w wysokości 2,8 zł na akcję a dodatkowo przewiduje jej wzrost w przyszłości. Przeciwną decyzję podjął managment z KGHM, który zamierza wyperswadować na radzie nadzorczej brak wypłaty za 2018 rok. Akcje spółki zaliczyły najwyższy spadek wśród spółek z indeksu WIG20. Mocną korektę zanotował również CD Projekt. Kto dzisiaj posiada akcje ING Bank Śląski na rachunku przyznana mu będzie dywidenda w wysokości 3,5 zł. Z danych makro poznamy dzisiaj sytuację w przemyśle za marzec w Polsce (konsensus 4,2% r/r).
 
Sentyment w Europie będzie implikowany, podczas dzisiejszej sesji, odczytami PMI w Niemczech i strefie euro. Będzie to pierwszy odczyt po decyzji co do odciągnięcia Brexitu. Rynki oczekują poziomu 45 dla Niemiec i 47,9 dla UE. Na ten moment gracze na kontraktach terminowych nie dają dużych szans najbardziej wpływowej gospodarce europejskiej a kontrakt z rana zniżkuje o 0,3%. 
 
WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Jak inwestować w condohotele   Vantage Development SA Okiem ANALITYKA #42, Wojciech Bartosik
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: