Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 11:27:41 -6h
Tokio (Japonia) 01:27:41 +8h
Sydney (Australia) 02:27:41 +9h
Londyn (Anglia) 16:27:41 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

161

BM Alior Bank - Raport Futures

18.04.2019 08:54 czwartek
Notowania wczorajszej sesji przyniosły niewielką zwyżkę na krajowym rynku. Główna faza wzrostu została wykonana w pierwszych godzinach handlu na rynku kasowym. W kolejnych, popyt wyraźnie słabł ustępując miejsca podaży, czym przejawiało się w powolnym obsuwaniu kursu FW20. 

Na wykresie 60-min kurs niemal od początku miesiąca pozostaje w trendzie bocznym. Ostatnie ekstrema cenowe określają strefy wsparcia i oporu odpowiednio w obszarach 2352 pkt oraz 2406 pkt. MACD pozostaje ponad linią sygnalną, jednak że opadające wartości ADX informują o słabnięciu wcześniejszej tendencji. 
 
Zobacz także: Wall Street w hossie, GPW nurkuje
 
Na wykresie dziennym kurs FW20 pozostaje w fazie lokalnej konsolidacji
. Ale też patrząc z nieco szerszej perspektywy, od połowy stycznia, kurs jest w trendzie bocznym. Wczoraj pojawił się niewielki wzrost wolumenu, ale na tle średniej ostatnich tygodni jest nadal niski. Zmienność definiowana wskaźnikiem ATR jest na blisko dwuletnim minimum. Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przeważała w zwyżki na głównych parkietach zachodnioeuropejskich oraz była lekko spadkowa na giełdach amerykańskich. Dzisiejszy poranek przynosi osłabienie notowań kontraktów terminowych dla indeksów S&P500 i DAX implikując spadkowy początek sesji również dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na wstępne odczyty wskaźników PMI dla głównych gospodarek oraz krajowe dane o produkcji przemysłowej.
 
FW20 w układzie dziennym
 
 
FW20 w układzie 60-minutowym
 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Vantage Development SA Okiem ANALITYKA #42, Wojciech Bartosik   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #42
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: