Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:11:01 -6h
Tokio (Japonia) 20:11:01 +8h
Sydney (Australia) 21:11:01 +9h
Londyn (Anglia) 11:11:01 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Dolar znów rządzi

24.04.2019 08:24 środa
Powrót inwestorów po Świętach na rynki skutkuje mocniejszym dolarem, chociaż w ostatnich godzinach rynek nie dostał nowych informacji. Niewykluczone, że próbuje się „rozegrać” zaplanowaną na piątek publikację danych nt. dynamiki PKB za I kwartał w USA, które mogą być dobre.

Najbardziej „omijana” jest dzisiaj Europa – tracą waluty skandynawskie (w tym NOK mimo drożejącej ropy), ale i też CHF, czy waluty naszego regionu. Słabo radzą sobie też tzw. Antypody, czyli AUD i NZD. W pierwszym przypadku może mieć to związek z planowaną na noc publikacją danych nt. kwartalnej inflacji CPI w Australii.
 
Poprawił się układ techniczny na koszyku dolara FUSD, który naruszył maksimum z zeszłego tygodnia. Przed nami atak na opór z przełomu lutego i marca przy 97,65 pkt. Uwagę zwracają ustawieniach tygodniowych RSI 9 i MACD.
 
Wykres tygodniowy FUSD
 
Ciekawie prezentuje się sytuacja na dziennym wykresie USDNOK, gdzie ślizgamy się po linii trendu wzrostowego, a ciekawe sygnały są generowane też przez wskaźniki, np
. RSI 9.

Zobacz także: Wczoraj sprzedaż, dziś budowlanka
 
 
Wykres dzienny USDNOK
 
Warto też spojrzeć na AUDUSD, który jednak uległ linii trendu spadkowego – tzw. pacyfikacja nastąpiła w zeszłym tygodniu, a teraz widzimy jej kontynuację. Psuje się układ na tygodniowym wskaźniku RSI9. W efekcie nie można wykluczyć, że będziemy się wracać do wsparć przy 0,70 i spróbujemy je naruszyć.
 
Wykres tygodniowy AUDUSD
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Enea SA, Piotr Olejniczak - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, #253 PREZENTACJE WYNIKÓW   Branża windykacyjna Okiem ANALITYKA #41, Wojciech Bartosik
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: