Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 03:57:29 -6h
Tokio (Japonia) 17:57:29 +8h
Sydney (Australia) 18:57:29 +9h
Londyn (Anglia) 08:57:29 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Futures

24.04.2019 09:15 środa
Początek tygodnia na krajowym rynku minął w neutralnym nastawieniu. Dzienny zakres wahań dla FW20 był mniejszy od 15 pkt, zmiana w stosunku do kursu odniesienia wyniosła 3 pkt. Jednocześnie obniżający się wolumen obrotu sprawia wrażenie utrzymującego się letargu. 

Na wykresie 60-min sytuację najlepiej obrazuje obecny od ponad dwóch tygodni trendu boczny. Dolne ograniczenie jest na wysokości 2352 pkt., opór można określić przy ok. 2406 pkt. Dopiero wybicie poza ten obszar może zainicjować bardziej zdecydowany trend wertykalny. W tym interwale RSI pozostaje w strefie neutralnej, MACD ślizga się blisko poziomu równowag, obniżające się wartość ADX potwierdzają tendencję horyzontalną. Na diagramie dziennym wnioski będą zbliżone. Od dwóch tygodni kurs pozostaje w wąskim przedziale cenowym, ostatnie szpulki zdają się jeszcze bardziej zawężać amplitudę ruchu. 

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures

 
Na giełdach zagranicznych, zwłaszcza amerykańskich, trwa ożywienie
. Pozytywne zaskoczenia w publikowanych wynikach finansowych wyniosły indeks S&P500 w cenach zamknięcia na nowe historyczne maksimum, mocnym wsparciem był sektor ochrony zdrowia oraz producenci dóbr wyższego rzędu. Z początkiem dnia notowania kontraktów terminowych na DAX i SP500 wykazują jednak umiarkowane zachowanie implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy głównie uwagę na krajowe dane z rynku pracy (w ramach comiesięcznego podsumowania krajowej gospodarki) oraz dynamikę produkcji budowlanej. 
 
FW20 w układzie dziennym
 
 
FW20 w układzie 60-minutowym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #42   Branża windykacyjna Okiem ANALITYKA #41, Wojciech Bartosik
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: