Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 03:41:55 -6h
Tokio (Japonia) 17:41:55 +8h
Sydney (Australia) 18:41:55 +9h
Londyn (Anglia) 08:41:55 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

24.04.2019 09:24 środa
Wall Street mocno zwyżkował po dobrych wynikach światowych gigantów. Jedną ze spółek publikujących w dniu wczorajszym sprawozdanie finansowe był Twitter, który pochwalił się przewyższającą oczekiwania liczbą dziennych użytkowników i tym samym cena akcji rosła o prawie 20%. Coca-cola utwierdziła w przekonaniu inwestorów, że wywiąże się z celów na 2019 rok. 

Dodatkowo pozostałe podmioty pochwaliły się lepszymi poziomami zysku na akcję. Ze 140 spółek, które opublikowały raport, 78% wykazało lepsze niż się spodziewano wyniki. Na rynku ropy wciąż trwają zwyżki dające impuls spółkom naftowym do wzrostów. Prezydent USA D. Trump odrzucił propozycję H. Caina na członka Fed w związku z niezgodą ze strony Republikanów. 

Poza tym kandydatem, Demokraci opowiadają się za odrzuceniem S. Moore’a, który zalega z podatkami i alimentami
. Jeśli chodzi o odczyty makro to sprzedaż nowych domów w USA w marcu przebiła oczekiwania i świadczyć może, wraz z dobrymi wynikami spółek, o polepszającej się kondycji państwa. Na dziś planowana jest publikacja raportów Boeinga, Caterpillar, Facebooka, Tesli, Microsoftu, Visy i Xeroxa.
Dzisiaj nastroje w Europie będą determinowane przez odczyt indeksu nastrojów niemieckich przedsiębiorców Ifo. W Niemczech, podobnie jak w USA, nastąpiło ostatnio lekkie poprawienie sentymentu. 
 
Szeroki rynek akcji i największe spółki zanotowały zwyżki, reszta indeksów spadała. Praca giełdy była zawieszona przez poł godziny podczas wczorajszej sesji. Najmocniej zyskiwały akcje CD Projekt. Zarząd proponuje wypłatę dywidendy w wysokości 1,05 zł na akcję. Akcje Bogdanki poleciały kolejną sesję z rzędu osiągając poziom najniższy od lipca 2016 roku. WIG- Paliwa, pomimo mocnego impulsu globalnego spowodowanego wzrostem cen ropy, ostatecznie tracił przed zakończeniem sesji prawdopodobnie ze względu na niepewność spowodowaną zawieszeniem obrotu.

Z danych makro zszokował rynek wczorajszy odczyt sprzedaży detalicznej, który osiągnął najniższy poziom od 3 lat (3,1% r/r, oczekiwano 3,9%). Z jednej strony pierwszy raz aż cztery niedziele w marcu były wyłączone z handlu, z drugiej Święta Wielkanocy przypadały stosunkowo późno.  Dodatkowo GUS wstępnie szacuje deficyt za 2018 rok na poziomie 0,4% PKB a dług 48,9% PKB. Dzisiaj opublikowana zostanie produkcja budowlano- montażowa za marzec (prognoza 11,7%). 
 
W układzie dziennym WIG niezmiennie trwa konsolidacja trwająca praktycznie od początku kwietnia. Nastroje globalne z rana są lekko negatywne. Impulsem do wzrostów mógłby być pozytywnie odebrany odczyt niemieckiego indeksu Ifo. 
 
WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2019   Popytowe podejście do innowacji
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: