Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:35:49 -6h
Tokio (Japonia) 15:35:49 +8h
Sydney (Australia) 16:35:49 +9h
Londyn (Anglia) 06:35:49 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

133

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

25.04.2019 09:55 czwartek

Sesja na Wall Street zakończyła się spadkami. Sentyment na sesji klarowały wyniki spółek. Boeing lekko zwyżkował po informacji o oczekiwanym EPS bazowym na poziomie 3,16 USD wobec 3,25 USD prognozy. Szacowany zysk na akcję na cały rok zostanie podany w terminie późniejszym. Akcje Caterpillar spadały pomimo raportowanego poziomu EPS powyżej oczekiwań. Snapchat notujący stratę na akcję w wysokości 10 centów odnotował 6% korektę. eBay nie rozczarował swoich inwestorów wykazując dobre wyniki.

Dzisiaj wyniki opublikuje między innymi Amazon, Ford, Intel czy Starbucks. Jeśli chodzi o wojny handlowe to znany jest termin kolejnej rundy negocjacji handlowych przypadający na 30. kwietnia kiedy to reprezentacja USA uda się do Pekinu. Wicepremier Chin planuje przybyć do Waszyngtonu 8. maja. 

 
W Europie, podobnie jak w Stanach, trwa sezon publikowania wyników finansowych
. Szwajcarski Credit Suisse rósł po dobrych wynikach, podobnie jak Volvo. Spadały akcje Renault. Dzisiaj sprawozdania finansowe opublikują takie spółki jak Barclays, Bayer, DB czy Nokia. Nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców w kwietniu nie poprawiły się w przeciwieństwie do oczekiwań rynku (99,2 wobec 99,9 prognozy). 
 
Warszawska giełda odnotowała lekkie wzrosty. Wśród największych spółek najbardziej zwyżkowało Dino po korekcie z początku tygodnia oraz CD Projekt, który planuje niespodziewanie wypłacić dywidendę, chociaż rok temu zarząd tego uniknął. KGHM podała w komunikacie, że w marcu b.r. produkcja miedzi wzrosła o 24% r/r a sprzedaż w tym okresie o 22%. PKP Cargo podtrzymuje prognozę 1,15 mld zł EBITDA w 2019 roku i ponadto nie wyklucza jej podniesienia po pierwszym półroczu. Dodatkowo prezes liczy na dwucyfrowy wzrost przychodów spółki.

Bogdanka podniosła szacunek skonsolidowanego zysku netto za I kw. 2019 roku do 110 mln zł. Tauron Dystrybucja w I kwartale 2019 roku przyłączył do sieci energetycznej blisko 2,5 tys. mikroinstalacji. To ponad dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 11 bit studios sprzedało ponad 1,4 mln egzemplarzy gry "Frostpunk" w rok od daty premiery. Wczorajszy odczyt produkcji budowlano-montażowej za marzec rozczarował rynek (10,8% wobec 11,7% prognozy). Dzisiaj wyniki za pierwszy kwartał opublikuje między innymi PKN Orlen.
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Jak inwestować w condohotele   Enea SA, Piotr Olejniczak - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, #253 PREZENTACJE WYNIKÓW
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: