Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:35:36 -6h
Tokio (Japonia) 15:35:36 +8h
Sydney (Australia) 16:35:36 +9h
Londyn (Anglia) 06:35:36 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

133

BM Alior Bank - Raport Futures

26.04.2019 08:17 piątek
Wczorajsza sesja przyniosła osłabienie notowań na krajowym rynku. Po stronie spółek indeksu bazowego presji spadkowej poddawały się głównie spółki surowcowe oraz banki. Natomiast niewielkie odbicie zostało zainicjowane dla producentów energii, prawdopodobnie wskutek zatrzymania zwyżki cen uprawnień do emisji CO2. Na giełdach zagranicznych przebieg wczorajszej sesji miał lekko spadkowy charakter. Dla FW20 na wykresie 60-min wystąpiło chwilowe naruszenie podstawy ponad dwutygodniowego trendu bocznego 2352 pkt. 

Niemal cały wczorajszy spadek został wykonany w pierwszej godzinie po otwarciu rynku kasowego. W dalszej części notowań kurs FW20 zachowywał się już bardzo stabilnie poruszając się w wąskim przedziale cenowym 2350 - 2360 pkt. Można więc uznać, że podstawa trendu bocznego została tymczasowo obroniona, jednak niewiele potrzeba do dolnego wybicia. Na MACD w tym interwale pojawił się sygnał sprzedaży, RSI jest w strefie neutralnej, lekko do góry drgnął ADX. 
 
Na wykresie dziennym po serii szpulek pojawiła się wreszcie świeca o bardziej wydłużonym korpusie, w tym przypadku spadkowym
. Jeżeli zostanie przełamana linia ostatnich dołków, to kolejnym punktem zatrzymania będzie marcowe minimum przy poziomie 2288 pkt. W szerszym spojrzeniu od początku roku kurs instrumentu jest również w szerokim, ponad 100 pkt. trendzie bocznym. W odniesieniu do dzisiejszej sesji zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na wstępny odczyt o amerykańskim PKB za I kw. Na poziomie spółek pojawią się przed sesją wyniki gigantów naftowych Chevron i Exxon Mobil. 

FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Jak inwestować w condohotele   Enea SA, Piotr Olejniczak - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, #253 PREZENTACJE WYNIKÓW
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: