Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:42:47 -6h
Tokio (Japonia) 14:42:47 +8h
Sydney (Australia) 15:42:47 +9h
Londyn (Anglia) 05:42:47 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

133

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

26.04.2019 09:52 piątek

Sytuacja rynkowa

Na Wall Street w dniu wczorajszym spadki inicjowane przez wyniki spółek. Dobre dane zaprezentowały takie spółki jak Facebook i Microsoft i rosły odpowiednio o 6 i 3,8%. Do wzrostowych spółek możemy jeszcze zliczyć PayPal na plus zaskakujący inwestorów. Mocno tracił koncern produkcyjny 3M, bo aż o 11% po rozczarowujących danych i obniżonych prognozach na b.r. Tesla także na spadkach, strata na akcję była wyższa niż oczekiwano. Firma kurierska UPS podobnie, wyniki poniżej prognoz i korekta na poziomie 8%. 

Jeśli chodzi o odczyty makro to zamówienia na dobra trwałego użytku m/m przyrosły o 3,8 p.p. co znacznie odbiegało od konsensusu (in plus). Dzisiaj opublikowana zostanie dynamika PKB za I kw. 2019 roku, w którym przebiegał najdłuższy shutdown w historii w Stanach (prognoza 2,1%).
 
Niemieckie banki Deutsche Bank i Commerzbank poinformowały o rezygnacji z pomysłu fuzji ze względu na wysokie skomplikowanie transakcji, koszty restrukturyzacji i dodatkowe wymogi kapitałowe
. Kursy akcji obu instytucji lekko traciły. Nokia zanotowała stratę na akcję wobec prognoz zysku i tym samym traciła na wczorajszej sesji. Szwajcarski bank UBS wykazał lepsze dane niż się spodziewano i akcje zyskiwały, podobnie jak Bayer. Na fali niższych zysków z bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej brytyjski Barclays tracił.
Główne indeksy w Polsce notowały spadki, z czego najbardziej największe spółki a wśród nich KGHM i mBank. Najmocniej zyskiwała PGE i CCC. Spółka PKP Cargo wczoraj podpisała z Agencją Rozwoju Przemysłu list intencyjny w sprawie utworzenia spółki celowej produkującej tabor towarowy na potrzeby rynku polskiego i innych państw. Akcje spółki zanotowały 4% zysk. Abrasco Limited, akcjonariusz Neuki chce, by akcjonariusze na WZ głosowali w sprawie skupu do 200 tys. akcji własnych, na co przeznaczone ma być 63 mln zł. Swoje dane za 2018 rok opublikuje dzisiaj między innymi Monnari. 
 
Praktycznie od początku kwietnia na szerokim rynku akcji żadna z sił nie może przeważyć szali na swoją stronę. Nastroje globalne z rana są lekko negatywne. U nas podobnie, już przed sesją małe spółki teoretycznie chcą otworzyć się o prawie 1,5% niżej. Ratunkiem, lub wręcz odwrotnie, może okazać się wstępny odczyt PKB w Stanach oraz wyniki spółek. 
 
WIG w układzie dziennym
 
 

BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Vantage Development SA Okiem ANALITYKA #42, Wojciech Bartosik   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #42
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: