Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:06:10 -6h
Tokio (Japonia) 18:06:10 +8h
Sydney (Australia) 19:06:10 +9h
Londyn (Anglia) 09:06:10 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Futures

30.04.2019 09:44 wtorek
Początek tygodnia na krajowym rynku upłynął w dość neutralnej atmosferze. Zbliżający się tzw. długi weekend sprzyja raczej obniżonej aktywności inwestycyjnej. Na wykresie 60-min kurs FW20 pozostaje w trendzie bocznym. Pry czym o ile strefa wsparcia pozostaje bez zmian przy wartości ok. 2352 pkt., o tyle strefa opory staje się aktywna przy ostatnich maksimach cenowych ok. 2383 pkt. 

Niskie wartości ADX jednoznacznie wskazują na obecność tendencji horyzontalnej. Na wykresie dziennym ogólne wnioski również pozostają bez zmian. W krótkim terminie obserwujemy konsolidację, zgodną zresztą ze wskazaniami wykresu 60-min. Ale tez od początku roku jest obserwowany szerszy trend boczny o podstawie 2288 pkt. i górnym ograniczeniu przy 2429 pkt. 
 
Na giełdach zagranicznych początek tygodnia również jest dość umiarkowany nie przynosząc mocniejszych zmian
. Zmiana notowań kontraktów terminowych na indeksy DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikują neutralny początek sesji dla FW20. Na krajowym rynku w odniesieniu do spółek indeksu bazowego zwracamy uwagę na poranne publikacje wyników finansowych za I kw mBanku oraz Santander, w obu przypadkach lekko wyższe od prognoz rynkowych. Również w obu przypadkach widać wyraźnie niższy wynik netto w ujęciu rocznym co związane jest m.in. z uwzględnienie po stronie kosztów składek do BFG. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na wstępne odczyty inflacyjne w Polsce oraz raport PKB za I kw w strefie euro.
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym

 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Branża windykacyjna Okiem ANALITYKA #41, Wojciech Bartosik   Popytowe podejście do innowacji
 
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: