Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 02:08:28 -6h
Tokio (Japonia) 16:08:28 +8h
Sydney (Australia) 17:08:28 +9h
Londyn (Anglia) 07:08:28 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

30.04.2019 10:02 wtorek
Główne indeksy amerykańskie zanotowały kolejne maksima. Rynek czeka na informację o stopach procentowych i sentyment Fed w kwestii kondycji makro po dobrych ostatnich odczytach, w tym dynamiki PKB na poziomie znacznie przewyższającym oczekiwania czy wydatkach Amerykanów za marzec na poziomie 0,9% m/m. Dzisiaj reprezentacja z USA uda się do Pekinu na kolejną rundę negocjacji handlowych. 

Sekretarz skarbu USA S. Mnuchin wyraził, że podpisanie porozumienia jest coraz bliżej oraz że spotkania oby stron są jednymi z ostatnich. Akcje American Airlines drożały po zmianie nastawienia Deutsche Banku na „kupuj”. Kurs producenta leków Bayer spadł po braku absolutorium dla prezesa spółki. Dzisiaj wyniki opublikują takie spółki jak Apple, Banco Santander, BP, GE, General Motors, MasterCard, McDonald’s czy Orange. W Chinach odczyt PMI poniżej oczekiwań
. Dzisiaj dynamikę PKB za I kw. 2019 roku wykaże strefa euro (prognoza 1,1% r/r).
 
Poza małymi spółkami główne indeksy w Polsce zniżkowały. Wśród największych spółek najmocniej spadały akcje CCC po rozczarowujących wynikach. Korektę zaliczyła także PGNiG, której szacunkowy zysk netto został obniżony do 1,06 mld zł w I kw. 2019 r. wobec 1,57 mld zł rok wcześniej. Informacja została opublikowana po zakończeniu notowań, prawdopodobnie będzie to oznaczać kolejną spadkową sesję dla spółki. 

Zobacz także: Inwestorzy na GPW zaczynają majówkę

Orange po sesji opublikowało wyniki przewyższające oczekiwania osiągając poziom 643 mln zł zysku EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu oraz chwaląc się 32 tys. więcej klientów w I kw. 2019 roku. Dodatkowo spółka podpisała umowę nabycia 100% akcji za kwotę 200 mln zł spółki BlueSoft, która ma wspomóc w cyfrowej pracy z klientem. Bank PKO BP włącza się w akcję kredytową na finansowanie mieszkań i domów uwzględniających energooszczędne rozwiązania przystępując tym samym do projektu Energy Efficient Mortagages. Santander i mBank opublikowały z rana zysk netto przewyższający oczekiwania, będzie to prawdopodobnie impuls do wzrostu na dzisiejszej sesji. 

Oczyszczona EBITDA Lotosu w I kw. wyniosła 632 mln zł co pokrywa się z wcześniejszymi szacunkami. Na szerokim rynku akcji PKP Cargo w pierwszym kwartale przewiozły o 3,2% mniej towarów niż przed rokiem. Neuca zadeklarowała 7,4 zł dywidendy na akcję z zysku za 2018 rok oraz postanowiła o skupie 200 tys. akcji własnych za maksymalnie 63 mln zł. Dzisiaj opublikowana zostanie inflacja za kwiecień (prognoza 1,8% r/r). 
 
Nastroje z rana są lekko negatywne. Sentyment globalny może dodatkowo być obniżony przez słabe nastroje chińskich producentów. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2019   Popytowe podejście do innowacji
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: