Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:42:34 -6h
Tokio (Japonia) 15:42:34 +8h
Sydney (Australia) 16:42:34 +9h
Londyn (Anglia) 06:42:34 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

133

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

08.05.2019 09:40 środa
Panika za Atlantykiem, tycząca się już nie tyle podwyższenia ceł w bieżący piątek, co czy w ogóle USA i Chiny dojdą do porozumienia, doprowadziła do mocnych spadków głównych amerykańskich a także globalnych indeksów. Spółki z ekspozycją na Chiny notowały zniżki. Dodatkowo Chińczycy z rana opublikowali dane dt. handlu zagranicznego za kwiecień, które znacznie in minus odbiegają od przewidywań (dynamika eksportu -2,7% r/r wobec 2,3% prognozy; dynamika importu 4% wobec -3,6% prognozy).

Nieprzyjemnie dzieje się także wśród tanich przewoźników Ubera i Lyft bowiem kierowcy zapowiedzieli strajk w związku z niskimi zarobkami i niekorzystnymi warunkami zatrudnienia, który ma się odbyć w dniu dzisiejszym. Uber niebawem zamierza wypuścić akcje w ramach IPO a Lyft opublikować pierwsze wyniki po wejściu na giełdę. Dzisiaj sprawozdanie finansowe opublikuje Walt Disney.
 
Europa nie odbiegała od globalnego spadkowego trendu
. Akcje BMW traciły po słabych wynikach. Notowania linii lotniczych T. Cook przyrosły o 6,5% w odpowiedzi na informację o przejęciu brytyjskiego przewoźnika Condor przez Lufthansę. Produkcja przemysłowa w Niemczech w marcu wypadła nieco lepiej od oczekiwań a w związku z tym futures na DAX z rana lekko zwyżkuje. Dzisiaj wyniki opublikuje Simens a szef EBC M. Draghi będzie miał swoje wystąpienie.


Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynkowy
 
Polska giełda spadała z jeszcze większym impetem niż te zachodnie. Wśród największych spółek najmocniej spadały JSW, PGE i Tauron. Spadki na JSW determinowane były decyzją o wstrzymaniu pracy części surowcowej w krakowskiej hucie przez spółkę ArcelorMittal – głównego partnera gospodarczego JSW. Spółka węglowa komentując zaistniałą sytuację oceniła, że nie przewiduje znaczącego zmniejszenia dostaw węgla koksowego do partnera. Spółka PGE podała szacunkowe wyniki za I kw., które wypadają znacznie gorzej niż konsensus i wyniki z analogicznego okresu roku poprzedniego. 

Bank Millennium ogłosił zysk netto w wysokości 160 mln zł w I kw. co przewyższało oczekiwania. Podobnie ING BSK pobił prognozę wysokością zysku netto na poziomie 325,4 mln zł. Potencjalne wzrosty na obu spółkach mogą być jednak tłumione przez negatywny globalny sentyment. 
 

BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #42   Branża windykacyjna Okiem ANALITYKA #41, Wojciech Bartosik
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: