Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:55:37 -6h
Tokio (Japonia) 20:55:37 +8h
Sydney (Australia) 21:55:37 +9h
Londyn (Anglia) 11:55:37 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

133

BM Alior Bank - Raport Futures

09.05.2019 09:52 czwartek
Po mocnych spadkach zainicjowanych z początkiem tygodnia, wczorajsza sesja niosła już w sobie próbę uspokojenia rozchwianych nastrojów. Takie nastawienie wpisuje się w globalną retorykę, gdzie główne indeksy zachodnioeuropejskie oraz amerykańskie powstrzymały spadek lub nawet wykonały niewielkie wzrostowe odbicie. 

Wcześniejszy powod do pogorszenia nastrojów, jakim jest decyzja prezydenta USA o zaostrzeniu taryf celnych wobec Chin, pozostaje w mocy, jednak rynki wykazują już większy spokój. Być może prezydenckie zapowiedzi są traktowane jako element negocjacji, dziś odbędzie się kolejne spotkanie delegacji Chin z amerykańskimi urzędnikami. 
 
Na wykresie dziennym kurs FW20 dotarł do strefy wsparcia zniesienia 61,8% z wcześniejszej, zainicjowanej w październiku fali wzrostowej
. Świeca szpulka przy rosnącym wolumenie sprawia wrażenie, że utrzymująca duża presja podaży jest przy tych poziomach cenowych równoważona stroną popytową. Jednocześnie na RSI został zasygnalizowany stan wyprzedania rynku, co wraz z powyższymi elementami może pomóc w ustabilizowaniu kursów. Na diagramie 60-min jest również na RSI sygnalizowany stan wyprzedania rynku, wskaźnik nie potwierdza nowego minimum cenowego. Początek dnia dla kontraktów terminowych na główne indeksy wyraża jednak dalsze obawy, zmiana tych instrumentów od wczorajszego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20. Nadal zniżkują indeksy głównych giełd azjatyckich. 
 
W dzisiejszym kalendarium, oprócz planowanych rozmów USA – Chiny, zwracamy uwagę na szereg wystąpień szefów FED oraz cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w USA. Rano opublikował kwartalny raport bank PEKAO, wynik netto był zgodny z konsensusem rynkowym, w ujęciu rocznym spadek wynika ze znacznie większych obciążeń na BFG w porównaniu do I kw. 2017. 
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym

 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna   Jak inwestować w condohotele
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: