Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:42:42 -6h
Tokio (Japonia) 03:42:42 +8h
Sydney (Australia) 04:42:42 +9h
Londyn (Anglia) 18:42:42 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.05.2019 09:30 piątek
Wall Street od początku tygodnia drży ze strachu przed zapowiedzianymi w niedzielę zwiększonymi cłami na Chiny mającymi obowiązywać od dzisiaj, stąd bieżąca sesja będzie tą rozstrzygającą. Prezydent D. Trump w mediach nie popuszcza i utrzymuje swoje stanowisko, strona chińska zapowiada odwet. Z drugiej jednak strony od wczoraj trwa kolejna runda negocjacji, na którą z pokorą strona chińska wysłała swojego przedstawiciela. 

Dodatkowo prezydent na drugiej linii każe Iran i nakłada sankcje na eksport metali z tego kraju. Iran szantażuje Stany, że zrezygnuje z części zobowiązań układu nuklearnego. Strachu inwestorom dodaje wstrzymanie jednodniowych aukcji repo na czas nieokreślony przez Bank Centralny Turcji a co więcej niepewna sytuacja makroekonomiczna kraju po rezygnacji z wyborów lokalnych, w których wygrała opozycja – Partia Ludowo-Republikańska.
 
W Polsce niezmiennie, tak jak za oceanem, przez cały tydzień utrzymuje się trend spadkowy
. Wśród największych spółek najmocniej zniżkowało JSW, PKN Orlen i KGHM. JSW zalicza prawie trzyletnie minima. KGHM zamierza wyemitować obligacje niezabezpieczone na kwotę 2 mld zł jeszcze w bieżącym kwartale. Bank Pekao zniżkował po wynikach podanych przed wczorajszą sesją. Zysk netto pokrywał się z konsensusem, ale był o prawie 40% niższy niż w analogicznym I kw. 2018 roku. Spółka poinformowała, że wciąż utrzymuje wzrost zysków w bieżącym roku i planuje wyemitować obligacje podporządkowane o wartości 750 mln zł. 

Zobacz także: KGHM planuje emisję obligacji do kwoty 2 mld zł na rynku polskim w II kw.

CCC znalazło się również na minusie rekomendując wypłatę dywidendy w wysokości 0,48 zł na akcję co oznaczałoby stopę dywidendy w okolicach 0,26%. Zysk netto Dino wyniósł w I kw. 67 mln zł wobec konsensusu na poziomie 63,6 mln zł. Pozostałe dane jak marże, EBITDA, EBIT, zysk netto także in plus odbiegały od przewidywań. Jeśli chodzi o mniejsze spółki to Monnari pochwaliła się skonsolidowanymi przychodami ze sprzedaży w kwietniu wyższymi o 13,2% r/r. Dzisiaj sprawozdanie finansowe za I kw. 2019 roku opublikował Eurocash. Strata netto wyniosła 33,8 mln zł wobec -29,6 mln zł konsensusu. Jedynie EBITDA w znacznym stopniu pobiła konsensus. Będzie to prawdopodobnie oznaczać słabą sesję dla spółki.
 
Tak jak przewidywaliśmy, siła podaży jest na tyle mocna, że na ostatniej sesji nastąpiło przebicie kolejnego wsparcia na poziomie 56 961 i podczas dzisiejszej sesji nastąpi prawdopodobnie powrót do kanału z nowym wsparciem na poziomie 55 124 sądząc po urzeczywistnieniu podwyższonych ceł z dniem dzisiejszym i zapowiedzi odwetu po stronie Chin. Z drugiej jednak strony kontrakt futures na DAX, po mocno spadkowej ostatniej sesji, odbija dzisiaj z rana o ponad 1%. 
 
WIG w układzie dziennym 
 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Jak inwestować w condohotele   Enea SA, Piotr Olejniczak - Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, #253 PREZENTACJE WYNIKÓW
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: