Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 20:23:55 -6h
Tokio (Japonia) 10:23:55 +8h
Sydney (Australia) 11:23:55 +9h
Londyn (Anglia) 01:23:55 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

BM Alior Bank - Raport Futures

10.05.2019 09:52 piątek
Czwartkowa sesja istotnie pogłębiła spadek na krajowym rynku. Kurs FW20 obsunął się poniżej zniesienia 61,8% z wcześniejszej fali wzrostowej, co wzmaga prawdopodobieństwo 100% zniesienia tej zwyżki, czyli zejścia do październikowego dołka 2081 pkt. Zarówno środowa „szpulka” przy strefie wsparcia jak i sygnały wyprzedania rynku na RSI okazały się zbyt słabe dla powstrzymania zniżki. 

Na wskaźnikach AT sytuacja pozostaje bez zmian, na tych podążających za trendem są utrzymane sygnały sprzedaży, natomiast oscylatory są w strefach wyprzedania rynku. Rosnące wartości ADX informują o nabieraniu sił dla obecnej tendencji spadkowej. Na diagramie 60-min jest utrzymany trend spadkowy. Wysokie wartości ADX potwierdzają siłę i dynamikę bieżącej tendencji. Jedynie utrzymywane wskazania wyprzedania rynku na RSI mogą zainicjować lokalny odwrót. 

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures
 
W otoczeniu globalnym sytuacja wciąż jest napięta
. Z dzisiejszym dniem zostały wprowadzone podwyżki ceł na chińskie towary o wartości 200 mld USD. W tle pozostaje jeszcze zamiar rozszerzenia tej listy o kolejne partie produktów o rocznej wymianie blisko 300 mld USD. Można spodziewać się działań odwetowych. Mimo to, rozmowy pomiędzy USA i Chinami wciąż trwają. Rynki z dzisiejszym dniem podchodzą spokojnie do ostatnich wydarzeń. O ile wczorajsza sesja zakończyła się na większości głównych parkietów zniżką, o tyle poranne notowania futures na główne indeksy oraz indeksy azjatyckie nieznacznie zyskują na wartości implikując również wyższe otwarcie dla FW20. 
 
FW20 w układzie dziennym
 
 
FW20 w układzie 60-minutowym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Vantage Development SA Okiem ANALITYKA #42, Wojciech Bartosik   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #42
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: