Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 08:20:53 -6h
Tokio (Japonia) 22:20:53 +8h
Sydney (Australia) 23:20:53 +9h
Londyn (Anglia) 13:20:53 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Futures

13.05.2019 09:34 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Na zamknięciu tygodnia pojawiło się niewielkie wzrostowe odreagowanie po serii spadkowych sesji. Na wykresie dziennym zostało to zaakcentowane formacją harami. Jest to jednak to mało wiarygodna formacja, jako zapowiedź odwrócenia tendencji, stąd wymaga potwierdzenia, za które można uznać np. zamknięcie dzisiejszej sesji powyżej czwartkowego korpusu, w tym przypadku ok. 2215 pkt. 

Na MACD jest wciąż wykazywany sygnał sprzedaży, RSI pozostaje w strefie wyprzedania rynku pozostawiając przestrzeń na wzrostowe odbicie. Na diagramie 60-min kurs po fali spadków podejmuje próbę stabilizacji. Na MACD i RSI pojawiły się pozytywne dywergencje jako zapowiedź możliwego odwrócenia tendencji spadkowej. Jednocześnie wyraźnie słabnie przebieg miernika siły trendu ADX dla poprzedzającej tendencji zniżkowej. 

Zobacz także: Komentarz poranny 13.05.2019

 
Na giełdach zagranicznych z końcem tygodnia również pojawiła się próba powstrzymania zniżki, dla kontraktów terminowych na SP500 pojawił się kolejny młot, na indeks DAX formacja harami
. Z dzisiejszym porankiem notowania obu instrumentów lekko obsuwają się, chociaż ich zmiana w porównaniu do piątkowego popołudnia pozostaje nadal dodatnia implikując lekko wzrostowe otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy jedynie uwagę na popołudniowe wystąpienia regionalnych szefów FED. 
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna   Jak inwestować w condohotele
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: