Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 08:04:30 -6h
Tokio (Japonia) 22:04:30 +8h
Sydney (Australia) 23:04:30 +9h
Londyn (Anglia) 13:04:30 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

13.05.2019 09:46 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Wall Street w piątek zaliczył pierwszą zwyżkową sesję w zeszłym tygodniu w obliczu ceł zapowiedzianych w ubiegłą niedzielę, które ostatecznie zostały nałożone w nocy z czwartku na piątek. Chińczycy zapowiedzieli opłaty odwetowe, ale mimo zaistniałej sytuacji wysłali swojego przedstawiciela na kolejną rundę negocjacji do Waszyngtonu. Prezydent D. Trump w piątek poinformował, że rozmowy trwają i nie ma żadnych powodów by się spieszyć z ich finalizacją. 

Spadkom na chińskich rynkach akcji chciał zapobiec rząd zlecając nabywanie papierów funduszom majątkowym co spowodowało ostatecznie wzrost o 3,1% na Shanghai Composite Index. Z odczytów makro, inflacja CPI m/m w kwietniu wyniosła 0,3%, spodziewano się 0,4%, a r/r 2% kiedy oczekiwano 2,1%. Dodatkowo w piątek miał miejsce najbardziej wyczekiwany debiut spółki Uber, który zakończył się fiaskiem
. Spółka spadła o 7,6% w pierwszym dniu notowań. 
Przewodniczący Rady Europejskiej D. Tusk ocenił w mediach szanse na wycofanie się z Brexitu na 30% i wyraził swoje przekonanie, że jeśli teraz nastąpiłoby referendum to zakończyłoby się zgoła inaczej. Niemiecki największy producent stali na świecie ThyssenKrupp zanotował prawie 30% wzrost po informacji o braku fuzji z indyjskim konglomeratem Tata i planach redukcji ok. 6 tys. stanowisk pracy co powinno przyczynić się do spadku kosztów. Taki zwrot nastąpił nawet w obliczu zapowiedzianych strat w 2019 roku. Dzisiaj wyniki opublikuje E.ON.
 
W piątek polska giełda także odbiła po kiepskim tygodniu. Na piątkowy sentyment oddziaływanie miały silne wzrosty europejskich indeksów. Wśród największych spółek odbiła przede wszystkim JSW notująca wcześniej praktycznie największe straty. Podobnie na spółce KGHM nastąpiło odwrócenie trendu po mocno spadkowych ubiegłych sesjach. Dobrą passę kontynuuje Dino jeszcze po pozytywnie odebranych wynikach z zeszłego tygodnia. Spółka podczas telekonferencji zapowiedziała, że spodziewa się w roku 2019 niskiej, dwucyfrowej sprzedaży oraz postara się poprawić marżowość EBITDA o 0,1-0,2 p.p. Tauron poinformował o dokonaniu wyburzenia nieczynnej chłodni kominowej w będzińskiej Elektrowni Łagisza. Dzisiaj wyniki za I kw. opublikuje Play.
 
W układzie dziennym WIG dokładnie po środku linii wsparcia ukształtowała się szpulka świadcząca o niezdecydowaniu rynku. Nastroje z rana są mocno negatywne w Stanach na kontraktach terminowych, za to lekko pozytywne na niemieckim indeksie DAX. Przeważenie może nastąpić w dowolną ze stron, choć wydawać by się mogło, że podaż ma dzisiaj większą szansę. 
 
WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
ES-SYSTEM SA, Rafał Gawrylak - Prezes Zarządu, #254 PREZENTACJE WYNIKÓW   BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: III. 2019
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: