Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 11:43:05 -6h
Tokio (Japonia) 01:43:05 +8h
Sydney (Australia) 02:43:05 +9h
Londyn (Anglia) 16:43:05 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Kredyt na wykończenie mieszkania

13.05.2019 12:41 poniedziałek

Teraz w Polsce ogromną sławą cieszą się mieszkania z sektora wtórnego oraz deweloperskiego. Nieodzowność wykonania remontu bądź wykończenia mieszkania nie zniechęca ewentualnych nabywców. Po dokonaniu wyceny okazuje się, iż wzięcie spraw remontowo-wykończeniowych we własne ręce pozwoli zaoszczędzać kolejne kapitały.

Finansowanie tychże działań może odbywać się przy wykorzystaniu kredytu hipotecznego. Od początku 2014 roku banki oferują optymalnego finansowania w wielkości 95% ceny nieruchomości. Mnóstwo spośród nich oferuje kredytu na zakup oraz wykończenie mieszkania. Jest to wywołane przede wszystkim określeniem ceny nieruchomości po wykonaniu prac remontowo-budowalnych. Gdy więc koszt mieszkania sięga 400 tysięcy złotych, natomiast określany koszt remontu 60 tysięcy złotych, to bank może ustalić cenę nieruchomości po remoncie na sumę 430 tysięcy złotych oraz przyznać kredyt w wielkości owej sumy.

Kredyt na wykończenie mieszkania, to nic odmiennego jak typowy kredyt gotówkowy. Pozwoli na opłacenie kosztów, przy czym z reguły nie należy potwierdzać sposobu przekazania środków. Więc jest niezwykle przydatną opcją. Decydując się na kolejne zadłużenia, powinniśmy poznać własną zdolność kredytową. Pozwala to zestawić koszt inwestycji ze swymi możliwościami finansowymi. Być może z poszczególnych prac będziemy przymuszeni zrezygnować bądź poszukać pozostałych wyjść, zapewniających uzyskanie środków, na przykład przez odnalezienie współkredytobiorcy. Zdolność kredytową można określić, korzystając z profesjonalnego kalkulatora kredytu gotówkowego. Jego obsługa jest automatyczna, natomiast wynik w parę chwil zapewnia zbliżoną, możliwą do zdobycia wartość zadłużenia. Na pełny koszt kredytu na remont ma wpływ mnóstwo elementów.

Kredyt hipoteczny

Kredyty hipoteczne wyróżniają się zazwyczaj dobrym, w porównaniu do pozostałych artykułów bankowych, oprocentowaniem oraz opcją rozłożenia płatności na wiele lat. W wypadku zaciągania kredytu mieszkaniowego, jego zabezpieczeniem jest przeważnie sama nieruchomość. Gdy wykańczasz bądź odnawiasz mieszkanie, rośnie jego wartość. Ubiegając się o uzyskanie specjalnych środków na wykończenie mieszkania, bank określi wartość przyszłą nieruchomości, jaka po przeprowadzeniu prac wykończeniowych będzie większa, aniżeli w chwili brania kredytu. Dotyczy to zarówno mieszkań z sektora wtórnego do gruntownego remontu, jak również mieszkań z sektora pierwotnego, kupionych w stanie deweloperskim.

Kredyt na wykończenie a wkład własny

Jedyne, co zmienia się przy dodatkowym kredycie na remont to wkład własny. Czemu tak się dzieje? Gdyż musi on wzrosnąć o co najmniej 10% wydatków dedykowanych na wykończenie. Nie jest to jednoznaczne z tymże, iż mamy sami odnowić część mieszkania – idzie tylko o gotówkę, jaką musimy oddać deweloperowi. Mówiąc bezpośrednio, gdy kupujemy lokal, winniśmy być przygotowani na 10% wkładu swego od wartości zakupu nieruchomości. Przy braniu pieniędzy na remont bank będzie od nas ponadto wymagać 10% od kosztów wykończenia, więc paru tysięcy.Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: