Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:15:05 -6h
Tokio (Japonia) 15:15:05 +8h
Sydney (Australia) 16:15:05 +9h
Londyn (Anglia) 06:15:05 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

16.05.2019 10:40 czwartek
Wall Street zakończył sesję na plusie, podobnie jak europejskie indeksy, po informacji o odłożeniu planowanych ceł na unijne samochody o 6 miesięcy. Impuls do wzrostów dostali producenci aut – Fiat, Ford, GE. Zwyżki zaliczył Boeing planujący niebawem wprowadzić poprawkę oprogramowania do kolizyjnego modelu 737 Max. Akcje Google rosły po podwyżce ceny docelowej przez DB. 

Wciąż budzącym największe emocje tematem jest wojna handlowa na linii USA-Chiny. Przedstawiciel Stanów potwierdził w dniu wczorajszym, że ostatnie rozmowy były intensywne i konstruktywne oraz że planowana jest kolejna wizyta reprezentacji Ameryki w Pekinie. Prezydent D. Trump wzywa Rezerwę Federalną do podjęcia „właściwych kroków” w celu dopasowania się do prawdopodobnych obniżek stóp procentowych i wpompowania kolejnej sumy środków przez Chiny w obliczu eskalacji konfliktu
. D. Trump już niejednokrotnie zaznaczał, że stopy w USA powinny być niższe. Zarówno w Chinach jak i Stanach miały miejsce słabsze niż oczekiwano odczyty produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Na dzisiaj zaplanowane są wyniki Cisco i Wal-Martu.
 
W Europie na tapetę wrócił Brexit. Premier T. May będzie forsować na początku czerwca z Izbą Gmin po raz czwarty umowę wypracowaną z UE przed rokiem. W międzyczasie cały czas trwały negocjacje z Partią Pracy, które nie doprowadziły do porozumienia. Francuski Credit Agricole zaliczył korektę po wczorajszych wynikach. Spółka energetyczna E.ON notowała spadki po obniżeniu nastawienia do papieru przez Goldman Sachs.
 
W Polsce główne indeksy zyskiwały a najbardziej wybijały się takie spółki jak PGE, PGNiG i Lotos po kolejnym wzroście cen ropy. Tauron także rósł w odpowiedzi na informację o poszukiwaniu partnera do rozwoju morskich farm wiatrowych oraz zapewnieniu przez ME K. Tchórzewskiego o poszukiwaniu finansowania dla segmentu energii i nie podjęciu żadnej wiążącej decyzji co do sprzedaży aktywów spółki. 

Spadkową sesję miały spółki finansowe w tym PZU, PKO BP, Pekao i Santander. PKO BP zapowiedział po wynikach kwartalnych, że będzie dążył do osiągnięcia ponad 4 mld zł zysku w 2019 roku oczekiwanego przez rynek. Wielton od stycznia do kwietnia b.r. zarejestrował 1413 nowych naczep i jest to wynik lepszy o 1,2% r/r. Wczoraj miał miejsce wstępny odczyt dynamiki PKB n.s.a. za I kw. dla Polski na poziomie 4,6% r/r (oczekiwano 4,5%). Stopy procentowe pozostały na tym samym poziomie po decyzji RPP (referencyjna 1,5%). Dzisiaj wyniki opublikują między innymi JSW i 11 bit.
 
Od kilku sesji rynek jest niepewny po mocnych spadkach, ani nie kontynuuje trendu, ani nie odbija. Dzisiaj nastroje na kontraktach terminowych w Niemczech i Stanach są negatywne. Polska giełda może nie mieć na tyle siły, aby wybić się ponad globalny sentyment. 
 
WIG w układzie dziennym

 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
ES-SYSTEM SA, Rafał Gawrylak - Prezes Zarządu, #254 PREZENTACJE WYNIKÓW   Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: