Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:36:08 -6h
Tokio (Japonia) 18:36:08 +8h
Sydney (Australia) 19:36:08 +9h
Londyn (Anglia) 09:36:08 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Futures

17.05.2019 08:50 piątek

Sytuacja rynkowa
 

Wczorajsza sesja przyniosła niewielkie odreagowanie na krajowym rynku. Przypływ pozytywnego sentymentu podyktowało wzrostowe zachowanie na giełdach zachodnich, które od porannych godzin (futures na główne indeksy) poddawały się zwyżce. Na wykresie dziennym FW20 po serii czarnych świec, aczkolwiek w wąskim przedziale cenowych, wreszcie pojawił się biały korpus. Od dwóch tygodni jest obserwowany średnio wyższy poziom obrotów sugerujący, że wcześniejsza przewaga presji podażowej pod którą uginał się kurs, powoli jest równoważona bardziej zaktywizowanym popytem. RSI powoli wychodzi ze strefy wyprzedania rynku, ale jeszcze jest z dużym zapasem do górnej skrajnej strefy. MACD zagina w stronę linii sygnalnej. 
 
Na diagramie 60-min kurs od początku bieżącego tygodnia pozostaje w trendzie bocznym
. Wczorajsze notowania zbliżyły się do górnego ograniczenia 2194 pkt. Jeżeli zostanie dokonane górne wybicie, to będzie sygnał do dalszej zwyżki. Aczkolwiek nie można przesądzać czy to nastąpi. Na giełdach zagranicznych dzisiejszy poranek lekko tonuje wczorajszy optymizm. Zmiana kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20. 
 
Od strony spółek indeksu bazowego zwracamy uwagę na poranny raport PGNIG za I kw wykazujący, zgodnie z wcześniejszymi szacunkami spółki, obniżenie zysku netto o ponad 30% licząc r/r. Natomiast wczorajszym popołudniowym raportem zaskakuje JSW z zaraportowanym zyskiem operacyjnym i netto wyraźnie powyżej konsensusu rynkowego (ok. +20%), chociaż wyraźnie niżej r/r (ok. -46%). W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane inflacyjne w strefie euro oraz wskaźników nastrojów Uniw. Michigan w USA. 
 
FW20 w układzie dziennym
 
FW20 w układzie 60-minutowym
 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Jak inwestować w condohotele   Vantage Development SA Okiem ANALITYKA #42, Wojciech Bartosik
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: