Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 23:12:33 -6h
Tokio (Japonia) 13:12:33 +8h
Sydney (Australia) 14:12:33 +9h
Londyn (Anglia) 04:12:33 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

161

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

20.05.2019 09:13 poniedziałek
Główne indeksy w Stanach po w miarę wzrostowej większej części sesji w piątek zanotowały ostatecznie spadki ze względu na strach spowodowany doniesieniami o problemach na linii negocjacji USA-Chiny. Ekonomiści zaczynają powątpiewać w osiągany rozwój gospodarczy Chin i ostrzegają przed załamaniem, diametralnym wzrostem zadłużenia i możliwą ucieczką zagranicznych przedsiębiorstw do innych państw spowodowanych nasilającym się sporem. 

W azjatyckich mediach padają hasła, że strona może nie być zainteresowana prowadzeniem dalszych rozmów. Jeśli chodzi o inne konflikty handlowe to dzisiaj ma paść oficjalna decyzja co do potencjalnych ceł nałożonych na samochody europejskie przez USA. Jak na razie padają głosy, że wyrok ma być odciągnięty w czasie o 180 dni. Dodatkowo prezydent rozważa zniesienie opłat na import stali i aluminium z Meksyku i Kanady.
 
W Europie wzrastała wycena spółki EasyJet po wynikach finansowych
. W Wlk. Brytanii pod koniec tygodnia lider Partii Pracy J. Corbyn oświadczył premier T. May, że siedmiotygodniowe negocjacje zaszły już tak daleko jak to możliwe a kompromis wciąż nie został wypracowany. Premier T. May wyraziła zgodę na poszukiwanie jej następcy, ale i tak chciałaby doprowadzić do kolejnego głosowania nad umową brexitową na początku czerwca.
Polskie indeksy spadały, podobnie jak za oceanem. Największą korektę zaliczyły spółki handlowe, w tym LPP, Dino i Eurocash po uprawomocnieniu się wyroku Sądu UE ws. podatku od sprzedaży detalicznej. Największe wzrosty zanotowała JSW po pobiciu konsensusu jeśli chodzi o osiągnięty zysk netto w I kw. 2019 roku. 11 bit studios opublikowało wyniki za I kw. 2019 roku, które in minus odbiegały od konsensusu praktycznie w każdej kategorii. Zarząd jednak ocenia bardzo pozytywnie perspektywy dla spółki w pierwszym półroczu ze względu na planowane wypuszczenie gry Children of Morta jednocześnie na cztery platformy, poszerzenie odbioru Moonlightera na urządzeniach mobilnych czy debiutu Frostpunka na konsoli. 

Dodatkowo spółka planuje wprowadzenie płatnych dodatków do obecnych tytułów i zapowiada, że niebawem pojawią się kolejne doniesienia o dwóch przewidzianych grach, które mają trafić po grze Projekt 8 na rynek. Studio poszerza w związku z tym zatrudnienie. Comarch pochwalił się zyskiem netto w I kw. 2019 roku po piątkowej sesji znacznie przekraczającym oczekiwania. Może to oznaczać wzrosty podczas dzisiejszych notowań dla spółki.
 
Nastroje za Atlantykiem z rana na kontraktach terminowych wydają być się lekko pozytywne, przy lekko negatywnym sentymencie w Europie. Dzisiejsza sesja w Polsce staje pod znakiem zapytania. Od kilku dni w układzie dziennym WIG klaruje się konsolidacja z możliwością przeważenia na każdą ze stron. 
 
WIG w układzie dziennym
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA   #BIZNESwDRODZE, odcinek 5, Michał Sadowski, BRAND24 SA
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: