Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 20:14:42 -6h
Tokio (Japonia) 10:14:42 +8h
Sydney (Australia) 11:14:42 +9h
Londyn (Anglia) 01:14:42 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Futures

21.05.2019 09:01 wtorek
Początek tygodnia na krajowym rynku minął bez większych zmian. Kurs FW20 oscylował w wąskim przedziale cenowym ostatnich dni niewiele odchylając się od kursu odniesienia. Na wykresie dziennym pojawił się kolejna świeca przypominająca młot, co wskazuje na osłabienie spadkowego impetu i mniejszą akceptację dla niższych poziomów cenowych (wydłużony dolny cień). MACD powoli odwraca się w stronę linii sygnalnej, RSI jeszcze jest w trefie wyprzedania rynku.

Na uwagę zasługuje zestaw linii wskaźnika DMI, gdzie zejście linii DM- poniżej ADX (podobnie jak w trendzie wzrostowym zejście DI+ poniżej ADX) jest niejednokrotnie zapowiedzią prób odwrócenia dotychczasowej tendencji. Na wykresie 60-min ogólny obraz sytuacji pozostaje bez zmian. Kurs począwszy od początku ubiegłego tygodnia porusza się w dość wąskim trendzie bocznym o granicach 2152 i 2194 pkt. Kierunek wybicia będzie identyfikowany odpowiednio jako sygnał kupna lub sprzedaży
. Linia ADX w tym interwale jest przy kilkumiesięcznym minimum. 


Zobacz także: Komentarz poranny 17.05.2019
 
Na giełdach zagranicznych po wczorajszej sesji przeważały mocniejsze spadki. Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnie z początkiem dnia notują jednak niewielkie odreagowanie, również na rynkach azjatyckich nastroje są spokojne. W związku z tym również dla FW20 zmiana tych instrumentów od wczorajszego popołudnia implikowałaby względnie neutralny początek sesji. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na krajowe dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach w sektorze przedsiębiorstw. W otoczeniu zagranicznym pojawią się wystąpienia przedstawicieli banków centralnych ECB oraz FED. 
 
FW20 w układzie dziennym


 
 
FW20 w układzie 60-minutowym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.   Biznes według Enter Air
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: