Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 02:43:01 -6h
Tokio (Japonia) 16:43:01 +8h
Sydney (Australia) 17:43:01 +9h
Londyn (Anglia) 07:43:01 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

21.05.2019 09:21 wtorek
Alphabet (Google) zadecydował o zaprzestaniu współpracy z producentem telefonów Huawei w związku z wpisem spółki na listę podmiotów, które muszą uzyskać zgodę rządu USA na nabywanie amerykańskich technologii. Na to takie podmioty jak Intel czy Qualcomm zapowiedziały, że nie będą dostarczać komponentów do produkowanych telefonów Huawai. Na fali wspomnianych decyzji wyżej wymienione spółki (a także Nvidia, Micron) zniżkowały. Huawei twierdzi, że jest gotowy na zaistniałą sytuację, ponieważ cały czas pracował nad własnymi systemami. 

Jeśli chodzi o drugi konflikt handlowy na linii USA-UE to KE zapowiedziała, że prezydent D. Trump oraz szef J.C. Juncker spotkają się na szczycie G20, aby omówić groźbę ceł na europejskie samochody. Przedstawiciele unijni wypowiadają się w mediach, że decyzja o dodatkowych nakładach nie będzie dobra dla żadnej ze stron
. Mocno spadkową sesje zaliczyła Tesla po obawach co do popytu na nowy model samochodów wyprodukowanych przez spółkę. Akcje Forda również spadały ze względu na zapowiedź redukcji 10% stanowisk pracy. Spółki T-Mobile i Sprint uzyskały zgodę na fuzję i obie mocno przyrosły na wartości. Dzisiaj wyniki opublikuje Home Depot.
 
Polska giełda nie odbiegała od globalnego trendu a główne indeksy notowały spadki. Wśród największych spółek najmocniej spadały akcje Tauronu po informacji o planach sprzedaży kopalni Janina Węglokoksowi oraz biznesu ciepłowniczego PGE, aby podratować rentowność po spadkach o ponad 30% w tym roku. Korektę zaliczyły papiery CCC, które od maksimów z bieżącego roku spadły o ponad 35%. Spółki kończące sesję nad kreską to Dino po korekcie z zeszłego tygodnia spowodowanej zapowiedzią podatku od marketów, Play, który ma dobrą passę od dłuższego czasu i Santander. 
 
W układzie dziennym WIG ewidentnie od kilki sesji rynek nie może się zdecydować, na którą stronę przeważyć szalę. Kontrakty futures zarówno na DAX jak i na S&P500 z rana znacząco zwyżkują. Może już inwestorzy poznali wszystkie najgorsze wiadomości i zdążyli je zdyskontować a w związku z tym nadszedł czas na lekką poprawę nastrojów? Chcielibyśmy tak sądzić, jednak wszystko wskazuje na to, że powodów do wzrostów jak na razie brakuje. 
 
WIG w układzie dziennym


 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #315 ZE SPÓŁEK   Paweł Szczepanik przedstawia: DŁUGOTERMINOWA ANALIZA INDEKSÓW mWIG40 i sWIG80 | Analiza techniczna
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: