Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 23:12:48 -6h
Tokio (Japonia) 13:12:48 +8h
Sydney (Australia) 14:12:48 +9h
Londyn (Anglia) 04:12:48 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

40

USD/PLN przy oporze, produkcja przemysłowa w kalendarzu

22.05.2019 08:21 środa
Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3047 PLN za euro, 3,8600 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8125 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8985 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,907% w przypadku obligacji 10-letnich.
 
Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku FX przyniosło lekką poprawę nastrojów – m.in. za sprawą doniesień, iż rząd USA postanowił tymczasowo (na 90 dni) uchylić całkowity zakaz współpracy między Huawei a rodzimymi podmiotami. Mamy więc blisko 1,5-miesiąca na negocjacje, co wsparło nieco sektory technologiczne na giełdach. Na szerokim rynku obserwujemy podtrzymanie mocniejszego dolara, co tłumaczone jest m.in. wzrostem rentowności długu USA. Ciekawie prezentowało się również wczorajsze podbicie zmienności na brytyjskim funcie po zapowiedziach nowej propozycji dot
. Brexitu ze strony T. May (możliwość rozpisania drugiego referendum). Sam PLN pozostaje relatywnie stabilny – teoretycznie wczoraj wybity został opór na parze USD/PLN w okolicach 3,8522 PLN, brak było jednak kontynuacji impulsu. 
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. produkcji przemysłowej za kwiecień. Rynek spodziewa się dynamiki na poziomie 9,1% r/r. Ponadto otrzymamy informacje dot. koniunktury konsumenckiej za maj. Wydarzeniem dnia będzie najpewniej wieczorna publikacja minutes FED z majowego posiedzenia. Tym bardziej, iż na rynku trwają spekulacje dot. kolejnych ruchów FED (włącznie ze scenariuszem obniżki). 
 
Z rynkowego punktu widzenia brak jest zmiany w układzie technicznym wokół koszyka PLN. Teoretycznie USD/PLN sugeruje możliwość mocniejszego ruchu na północ w kierunku 4 PLN. Podobnie jak w ostatnich miesiącach jest to jednak zależne głównie do zachowania EUR/USD.
 
Konrad Ryczko
Analityk
Makler Papierów Wartościowych
Wydział Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Paweł Szczepanik przedstawia: ZARZĄDZANIE KAPITAŁEM W STRATEGIACH BEZ STOP LOSS | Analiza techniczna   Inwestorzy.TV z wizytą w Browarach Warszawskich
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: