Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:50:23 -6h
Tokio (Japonia) 20:50:23 +8h
Sydney (Australia) 21:50:23 +9h
Londyn (Anglia) 11:50:23 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

22.05.2019 09:09 środa
Wall Street zakończył sesję wzrostami pierwszy raz od kilku sesji. Poprawa nastrojów była prawdopodobnie spowodowana przyznaniem ulgi na okres 90 dni wybranym amerykańskim użytkownikom produktów marki Huawei. Zaraz po tym Alphabet (Google) zadeklarowało współpracę z Huawei przez wyżej wspomniany czas.  Poza wojną z Chińczykami trwa konflikt pomiędzy USA i Iranem. 

Prezydent D. Trump grozi Iranowi w obliczu prób działania przeciwko interesom Amerykanów. Prezydent Iranu H. Rowhani wyraża gotowość do prowadzenia rozmów z drugą stroną, ale w obecnej sytuacji ocenia to jako niemożliwe a jedyne rozwiązanie odnajduje w stawianiu oporu. Akcje Tesli po raz kolejny zniżkowały. Analitycy z Morgan Stanley wskazali na dwa kluczowe zagrożenia dla spółki – rosnące zadłużenie oraz podatność na konflikty globalne. OECD obniżyła prognozy do światowego wzrostu gospodarczego upatrując przyczyny w licznych starciach geopolitycznych
. Szef Fed J. Powell próbował ostudzić rynki podczas wtorkowego wystąpienia zaprzeczając porównania rekordowego poziomu długu przedsiębiorstw osiągniętego w ostatnich latach do sytuacji panującej na rynku nieruchomości przed kryzysem 2007-2009.
 
W Europie na tapetę wrócił Brexit. Premier T. May jest skłonna doprowadzić do głosowania nad przeprowadzeniem drugiego referendum jeśli obradowana byłaby nowa umowa brexitowa z początkiem czerwca, która zawiera postanowienia do praw pracowniczych, ochrony środowiska i backstopu Irlandczyków. Na dzisiaj zaplanowane jest wystąpienie publiczne szefa Fed M. Draghiego oraz publikacja wyników finansowych marki odzieżowej Marks and Spencer. Tureckie linie lotnicze żądają od Boeinga odszkodowania za straty poniesione w związku z uziemieniem samolotów 737 Max.
 
Podobnie jak za oceanem i w Europie polskie indeksy przyrosły na wartości. Wśród największych spółek kolejną korzystną sesję zaliczyło Dino. Dodatkowo mocno rosło Orange, które utrzymało pozycję lidera w klasyfikacji najwyższej średniej szybkości wysyłania danych i odzyskało pierwszą pozycję w kategorii wartości ping. Amerykański bank inwestycyjny Stifel proponuje nabycie akcji CD Projekt z ceną docelową 255 zł. Tauron chciałby do końca 2020 roku posiadać 150 własnych stacji ładowania aut elektrycznych. Spółka boryka się w ostatnim czasie z poważnymi problemami – rosnące zadłużenie, nakłady na budowę bloku w Jaworznie czy nierentowny segment wydobywczy. Wszystko to prowadzi do sięgania historycznych minimów na akcjach podmiotu. Amica postanowiła o wypłacie dywidendy w wysokości 4 zł na akcję. Dzisiaj wyniki za I kw. 2019 roku opublikuje Wielton. 
 
WIG w układzie dziennym
 
BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
impact fintech'18: Paulina Skrzypińska, BGŻ BNP Paribas SA   Paweł Szczepanik przedstawia: ZARZĄDZANIE KAPITAŁEM W STRATEGIACH BEZ STOP LOSS | Analiza techniczna
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: