Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:47:03 -6h
Tokio (Japonia) 20:47:03 +8h
Sydney (Australia) 21:47:03 +9h
Londyn (Anglia) 11:47:03 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

172

BM Alior Bank - Raport Futures

22.05.2019 10:15 środa
Początek tygodnia na krajowym rynku jak na razie przebiega w dość neutralnych nastrojach. Wtorkowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę po poniedziałkowym młocie, ale kurs FW20 nadal pozostaje w obrębie zakresu wahań ostatniego 1,5 tygodnia. Poziom obrotów, jak na sesje o dość niskiej zmienności, utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. W obrębie spółek indeksu bazowego dużym powodzeniem cieszyły się spółki z mniej cyklicznych sektorów jak sprzedaż detaliczna i operatorzy cyfrowi, niewykluczone że to w reakcji na wczorajsze odczyty dobrych danych o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw. 
 
Na wykresie 60-min sytuacje bieżącą najlepiej opisuje zapoczątkowany w ubiegłym tygodniu kanał boczny o granicach 2152 i 2194 pkt. Wciąż jest wyczekiwany moment wybicia, jego kierunek powinien określić krótkoterminowy trend
. Niska zmienność ostatnich sesji sprzyja zacieśnianiu zleceń obronnych co przy faktycznym wybiciu kursu będzie dodatkowym bodźcem wspierającym. Im dłużej trwa oczekiwanie tym również rośnie ryzyko, że pierwsza próba wybicia może okazać się fałszywym sygnałem. 
 
Na rynkach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielką zwyżkę w Europie Zachodniej i USA. Początek dnia dla kontraktów terminowych na główne indeksy jest dość neutralny  implikując analogiczne otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na odczyty o produkcji przemysłowej oraz kolejne wystąpienia szefów ECB i FED.  
 
FW20 w układzie dziennym


 
 
FW20 w układzie 60-minutowym
 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Z czego wynika sceptyczne nastawienie do blockchain   impact fintech'18: Tomasz Więckowski, Vivus Finance Sp. z o.o.
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: