Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 07:26:34 -6h
Tokio (Japonia) 21:26:34 +8h
Sydney (Australia) 22:26:34 +9h
Londyn (Anglia) 12:26:34 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

23.05.2019 09:04 czwartek
W Stanach główne indeksy zaliczyły spadki. Przedstawiciel USA w negocjacjach handlowych wypowiedział się w mediach, że nie planuje udać się w najbliższym czasie do Azji na kolejną rundę rozmów. Rząd USA rozważa wpisanie kolejnych chińskich przedsiębiorstw na listę pomiotów, które muszą uzyskać zgodę na dostarczanie produktów Amerykanom. Ostatnio został tam wpisany producent telefonów Huawei. 

Dodatkowo z minutek Fed wynika, że cierpliwe podejście na ten moment jest wskazane a ostatni spadek inflacji był jednorazowy. Decyzja co do pozostawienia stóp procentowych była jednogłośna. Wycena Qualcomm mocno spadła po wyroku sądu co do bezprawnego ograniczania konkurencji w sektorze chipów i zawyżania bezpodstawnie opłat licencyjnych. Apple również zaliczyło korektę po prognozach Goldmana o silnym negatywnym wpływie konfliktu z Chińczykami na przychody spółki, gdyby w odpowiedzi na działania rządu USA w stosunku do Huawei tak samo zachował się rząd chiński
. Kolejne linie lotnicze zapowiadają w mediach, że będą starać się o odszkodowanie od Boeinga za uziemienie modelu 737 Max. Spółka kolejny raz traciła na wczorajszej sesji. 
 
W Europie Marks&Spencer mocno spadał po rozczarowujących wynikach. W kwestii Brexitu, przewodniczący Partii Pracy J. Corbyn zapowiedział, że jego ugrupowanie nie poprze zaproponowanych przez premier T. May zmian. W czwartek ma odbyć się głosowanie do Parlamentu Europejskiego w Wlk. Brytanii. Zgodnie z sondażami największe poparcie ma Partia Brexitu. Niemcom potwierdziły się wstępne oczekiwania do przyrostu PKB za I kw.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
 
Główne polskie indeksy zwyżkowały pomimo niepewności globalnej. Najwyższe stopy zwrotu wśród największych spółek zanotowały Dino, PGE i Cyfrowy Polsat. Dino odrabia straty poniesione we wcześniejszych sesjach przez podatek od marketów. Najmocniej spadał Play zaliczając korektę po długiej pozytywnej passie. PKN Orlen również zakończył sesję pod kreską po deklaracji prezesa zarządu o jak najszybszym wniosku o możliwość przejęcia Lotosu wystosowanym jeszcze do przedstawicieli obecnej kadencji KE. Zarząd spółki Ciech rekomenduje przeznaczenie zysku za 2018 rok na pokrycie starty oraz na kapitał zakładowy. Wielton w odpowiedzi na zagrożenie wypłaszczenia dynamiki polskiego rynku planuje podtrzymać wyniki sprzedażą zagraniczną. Dzisiaj sprawozdania finansowe opublikują między innymi takie spółki jak Asseco, PKP Cargo i CD Projekt.
 
W układzie dziennym WIG nastąpiło przebicie linii oporu na wczorajszej sesji i powrót kursu do kanału z grudnia poprzedniego roku w przedziałach 56 961-59 616. Linia MACD przymierza się do przebicia linii sygnału od dołu, co w przypadku zaistnienia będzie oznaczać sygnał dla kupujących do wkroczenia do „akcji”. Nastroje globalne są mocno negatywne, osłabiona warszawska giełda może im nie podołać. 
 
WIG w układzie dziennym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 7: Konrad Okła - REITy   startupy.tv| Aleksander Niemczyk, RubyLogic
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: