Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 02:54:56 -6h
Tokio (Japonia) 16:54:56 +8h
Sydney (Australia) 17:54:56 +9h
Londyn (Anglia) 07:54:56 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Futures

27.05.2019 08:53 poniedziałek
Zamknięcie tygodnia ustabilizowało nastroje na krajowym rynku po przejściowym rozchwianiu. Po środowym fałszywy wybiciu w górę i kolejno mocnej kontrze w czwartek, kurs po piątkowej sesji powrócił do granic wcześniejszej konsolidacji cenowej. Na diagramie dziennym FW20 pojawiła się formacja harami, ale raczej ma niską wiarygodność. Wskaźnik MACD jest bliski wykazania sygnału kupna, lekko przyrasta RSI. 

Piątkowe obniżenie zmienności skutkuje także niższym wolumenem obrotu. Na wykresie 60-min jest utrzymany w mocy trend boczny o granicach 2152 i 2194 pkt. Aczkolwiek niedawne górne wybicie, mimo iż było fałszywym sygnałem, to jednak wyraźnie osłabia górne ograniczenie kanału. Utrzymujące się niskie wartości ADX w pełni potwierdzają obecność trendu horyzontalnego. 

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures

Na giełdach zagranicznych piątkowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę, ale też z perspektywy ostatnich tygodni notowania głównych indeksów są pod presją podażową
. Dla indeksu Euro Stoxx 50 począwszy od marca jest dostrzegalny wyraźny zarys formacji RGR, zbliżony kształt jest obecny także dla S&P500. W odniesieniu do dzisiejszej sesji dla FW20, to wpływ otoczenia zagranicznego powinien być neutralny, kontrakty terminowe na DAX i S&P50 pozostają lekko ponad poziomami z piątkowego popołudnia. Dziś nie pracują giełdy w US oraz UK, co najpewniej istotnie obniży aktywność inwestycyjną na krajowym rynku. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikację comiesięcznego raportu podsumowującego sytuację gospodarczą w Polsce, wraz z bardziej uszczegółowionymi danymi z rynku pracy. 
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym


 
BM Alior Bank 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #40   impact fintech'18: Agnieszka Sygitowicz, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: