Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 02:38:36 -6h
Tokio (Japonia) 16:38:36 +8h
Sydney (Australia) 17:38:36 +9h
Londyn (Anglia) 07:38:36 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

200

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

27.05.2019 09:19 poniedziałek
Wall Street zakończył tydzień lekkimi wzrostami. Na tapecie wciąż jest wojna handlowa. Prezydent D. Trump w czwartek wypowiedział się w mediach, że kwestia Huawei może być jednym z postanowień umowy. Analitycy szacują, że Huawei ma zapasy na 5-6 miesięcy na produkcję oraz 9-12 miesięcy na rozwój sieci 5G. Dodatkowo wskazał, że według niego zawarcie paktu powinno nastąpić szybko, ponieważ nie wyobraża sobie sytuacji Chin, które zostaną opuszczone przez mnóstwo firm.

Prezydent utrzymuje, że chciałby się spotkać z prezydentem Chin na szczycie G20 w czerwcu. Wśród wzrostowych spółek znalazły się akcje Apple, Microsoftu i Amazona. Aż o 17% spadła wycena Food Lockera w odpowiedzi na wyniki, które wypadły gorzej niż oczekiwania. Dzisiaj sesja w Stanach nie odbędzie się ze względu na święto - Dzień Pamięci.
 
Europa także na plusie a najważniejszym budulcem piątkowych nastrojów była rezygnacja ze stanowiska premier Wlk
. Brytanii T. May z dniem 7 czerwca. Do 14 czerwca ma zakończyć się proces zgłaszania kandydatur, następnie odbędzie się seria głosowań, po których ma zostać wyłoniona dwójka a cały przebieg powinien zakończyć się w połowie lipca. W tym momencie wg sondażu największe poparcie ma były minister spraw zagranicznych B. Johnson.
 
Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

 
Polska podobnie jak pozostałe dwa obręby zaliczyła w piątek wzrostową sesję. Gwiazdą sesji było CD Projekt po pierwsze po wynikach kwartalnych, które przebiły oczekiwania a po drugie po zapowiedzi prezentacji „Cyberpunka 2077” w połowie czerwca. Najmocniej spadały takie spółki jak LPP, CCC czy Alior. Tauron wykazał 524,7 mln zł zysku netto wobec 636,7 mln zł sprzed roku. Wynik jest zgodny z wcześniej zaprezentowanymi szacunkami. Na szerszym rynku akcji wzrastała wycena Asseco po lepszych niż oczekiwano wynikach. Prezes 11 bit studios poinformował w wywiadzie, że nad grą „Projekt 8” pracuje ok. 20 pracowników i planowane jest znaczne powiększenie zespołu do końca roku. Dodatkowo oświadczył, że poziom zaawansowania pozostałych produkcji jest na podobnym poziomie w tym „Children of Morta” oraz dodatku do „Frostpunk”. Będzie to oznaczać prawdopodobnie kolejną wzrostową sesję dla spółki.
 
W układzie dziennym WIG konsolidacji bieg dalszy. Dzisiejsze nastroje na niemieckim DAX są mocno pozytywne. Może uda się utrzymać lekkie odbicie z poprzedniego tygodnia. 
 
WIG w układzie dziennym
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 7: Konrad Okła - REITy   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #40
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: