Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 03:25:57 -6h
Tokio (Japonia) 17:25:57 +8h
Sydney (Australia) 18:25:57 +9h
Londyn (Anglia) 08:25:57 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

28.05.2019 09:05 wtorek
Sesja na Wall Street w dniu wczorajszym nie odbyła się ze względu na święto.  W poniedziałek prezydent D. Trump spotkał się w Tokio z premierem Japonii S. Abem, aby znaleźć rozwiązanie co do nadwyżki handlowej osiąganej przez Japonię w relacji do Stanów. Prezydent w mediach społecznościowych uznał, że rozmowy przynoszą wielki postęp a rynek może w sierpniu doczekać się rezultatów negocjacji. 

Odmienne zdanie ma strona japońska. Agencja prasowa Kyodo poinformowała, że obie strony nie mogą znaleźć punktu zaczepienia a zdania są zdecydowanie różne. Prezes Banku Japonii H. Kuroda uznał, że wypracowana umowa nie rozwiąże kwestii nierównowagi w bilansie handlowym obu narodów. Dodatkowo D. Trump na drugiej linii toczy spór z Chinami. Wczoraj ogłosił, że Chiny są chętne na zawarcie umowy, ale Stany nie są na to gotowe. Dodał także, że cła na chińskie towary mogą z łatwością znacznie się podwyższyć
. W związku z eskalacją wojny słabość juana powoduje niejako zmniejszenie oddziaływania ceł.
 
W Europie główne indeksy rosną, za wyjątkiem tych z Wlk. Brytanii ze względu na święto. Fiat i Renault mocno podrożały po informacji o potencjalnej fuzji podmiotów. Fiat ocenił, że takie połączenie mogłoby zaoszczędzić 5,6 mld dolarów rocznie. Co więcej, kooperacja ma poparcie ze strony państwa Francji, który jest głównym udziałowcem Renault.
 
Polska giełda przy nikłym wolumenie zwyżkowała podczas wczorajszej sesji. Wśród największych spółek największe wzrosty osiągnęły Orange, LPP i Cyfrowy Polsat.  Spółka LPP z rana podała wyniki. Strata netto LPP w I kw. wyniosła 114,6 mln zł, zysk EBITDA 132,2 mln zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,83 mld zł wobec 1,58 mld zł w analogicznym okresie roku poprzedniego. Spółka prognozuje marżę na poziomie 53-54% (przy marży osiągniętej w I kw. na poziomie 43,4%) oraz dwucyfrowy wzrost sprzedaży w 2019 roku. 

Zobacz także: Akcjonariusze LPP zdecydują 7 VI o wypłacie 110,06 mln zł na dywidendę

Cyfrowy Polsat poinformował, że chce wypłacić dywidendę w wysokości 0,93 zł na akcję. Najmocniej spadały akcje CCC, które ma objąć akcje Gino Rossi za 60,3 mln zł. Tauron analizuje opcję partnera strategicznego, który kupiłby kopalnię Janina oraz aktywa Tauron Ciepło i kontynuował współpracę z grupą. Dodatkowo spółka planuje wzrost do 65% udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym do 2030 roku. Zarząd KGHM planuje program emisji obligacji do 4 mld zł a pierwsza emisja do kwoty 2 mld zł ma przebiec już w czerwcu. Dzisiaj wyniki opublikuje Arctic i PGE.
 
W układzie dziennym WIG linia MACD przebiła linię sygnału od dołu dając tym samym impuls kupującym do wkroczenia „do akcji”. Zarówno na kontraktach terminowych w Stanach jak i Niemczech panuje umiarkowany optymizm, który powinien zadziałać na naszą giełdę. 
 
WIG w układzie dziennym


 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #38   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 9: Konrad Okła (18.01.2019)
 
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: