Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:03:04 -6h
Tokio (Japonia) 18:03:04 +8h
Sydney (Australia) 19:03:04 +9h
Londyn (Anglia) 09:03:04 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Futures

29.05.2019 09:49 środa
Wtorkowa sesja przyniosła niewielkie zmiany dla FW20 względem kursu odniesienia. Po lekko wzrostowym otwarciu i niepewnym zachowaniu w pierwszej połowie sesji, w godzinach popołudniowych zaczął się mocniej aktywować popyt. Jednak im bliżej zamknięcia sesji tym silniej do głosu dochodziło nastawienie na rynkach zagranicznych gdzie zaczęły przeważać spadki. Ostatecznie kurs FW20 na zamknięciu notowań wyraźnie się obsunął. 

Na wykresie 60-min nadal utrzymuje się trend boczny, ostatnie próby górnego wybicia kończą się niepowodzeniem. Najbliższą strefą oporu jest ostatnie maksimum w pobliżu 2226 pkt. Obecność tendencji horyzontalnej podkreśla zachowanie wskaźnika ADX, którego przebieg nadal odbywa się przy niskich wartościach. Na wykresie dziennym pojawiła się wysoka doji. kurs nadal tkwi w średnim przedziale ostatnich sesji nie wnosząc nic nowego. Na MACD jest aktywny sygnał kupna jednak pozostaje to bez przełożenia na sam kurs. 
 
W odniesieniu do globalnych rynków na powrót obawy rodzi rynek obligacji, gdzie utrzymuje się inwersja krzywej rentowności, tzn
. obligacje o krótszym terminie wygaśnięcia oferują wyższą rentowność od obligacji o długim (10-letnim) terminie. Takie zachowanie niejednokrotnie wyprzedzało o kilka kwartałów zdarzenia recesyjne w gospodarce. Względem dzisiejszej sesji zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje spadkowy początek sesji dla FW20.  

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym
 


 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Capital Market Forum 2018   Z czego wynika sceptyczne nastawienie do blockchain
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: