Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 03:47:03 -6h
Tokio (Japonia) 17:47:03 +8h
Sydney (Australia) 18:47:03 +9h
Londyn (Anglia) 08:47:03 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

209

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

29.05.2019 09:58 środa
Rynek w Stanach po długim weekendzie spadał. Indeks zaufania amerykańskich konsumentów okazał się wyższy od oczekiwań (134,1 wobec 130), natomiast indeks Dallas Fedu dla przemysłu wypadł znacznie gorzej (-5,3 wobec 3). Spółka Total System Services rosła o 6% w związku z zamiarem przejęcia przez Global Payments za 21,5 mld USD. Wycena AMD poprawiła się o 8% na fali dobrze odebranych nowych produktów graficznych i komputerowych.

Akcje chińskiej Alibaby wzrastały w odpowiedzi na zapowiedź drugiej oferty publicznej na kwotę 20 mld USD na hongkońskiej giełdzie. Azjatycki gigant planuje złożyć wniosek o wprowadzenie do obrotu papierów w drugiej połowie roku. 
 
W Europie na tapecie znajduje się fuzja Renault i Fiata. Pierwszy z nich lekko rósł, drugi spadał podczas ostatnich notowań po mocno wzrostowej pierwszej sesji po ogłoszeniu planu połączenia dla obu spółek
. Renault w przyszłym tygodniu ma zwołać posiedzenie w tej sprawie. Padają głosy, że potencjalne połączenie Nissana z Renault mogłoby się opóźnić w przypadku zaistnienia pierwszej fuzji. Włochy w obliczu kłopotów gospodarczych nadmiernie zadłużają państwo na co KE planuje odpowiedzieć karą, która może wynieść 3,5 mld euro. Nastroje w gospodarce unijnej polepszyły się w porównaniu do zeszłego miesiąca (105,1 wobec 103,9).

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
 
Wczorajsza sesja okazała się wzrostową dla polskiej giełdy pomimo korekty wcześniej wypracowanego zwrotu w związku z rebalancingiem indeksu MSCI Emerging Markets, w którym został obniżony nam udział. Zarządzający funduszami pasywnymi, aby dopasować się do benchmarku zbyli polskie aktywa powodując tym samym zwiększoną podaż na giełdzie. Kolejne fale wyprzedaży przypadną w sierpniu i listopadzie. Pierwsza, podobnie jak wczorajsza będzie oscylować na wartość 1,1-1,2 mld zł, ostatnia na 700 mln zł. 

Na wczorajszej sesji mocno wzrastały akcje Lotosu, PKN Orlen i PGNiG. PKN Orlen poinformował, że wznowiono dostawy ropy naftowej jednym z rurociągów wstrzymane od miesiąca w związku z zanieczyszczeniem. JSW poszukuje prezesa zarządu i jego czterech zastępców na miejsce obecnego składu, który panuje do połowy roku. Bogdanka osiągnęła w pierwszym kwartale 2019 roku 110 mln zł zysku netto wobec 23,1 mln zł rok wcześniej co jest zgodne z szacunkami. Zysk netto spółki Arctic Paper wyniósł w I kw. 2019 roku 14,3 mln zł wobec 16,1 mln zł rok wcześniej. Przychody grupy wyniosły 820,6 mln zł wobec 788,1 mln zł przed rokiem. Arctic Paper naruszył wskaźnik długu netto/EBITDA obligacji serii A. Obligatariusze mają prawo do wcześniejszego wykupu papierów zgodnie z postanowieniami emisji. Łączna wartość nominalna obligacji to 100 mln zł. Taka informacja może wywołać spadki na akcjach w obawie utraty płynności finansowej podmiotu.  PGE i Enea opublikowały wyniki zgodne z wcześniejszymi szacunkami. 
 
Nastroje zarówno w Europie jak i w Stanach są zdecydowanie negatywne z rana, w dodatku mamy do czynienia z falą podażową ze względu na obniżenie udziału naszego kraju w MSCI EM. Dzisiejsza sesja może zakończyć się sporymi minusami. 
 
WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
impact fintech'18: Tomasz Więckowski, Vivus Finance Sp. z o.o.   #BIZNESwDRODZE, odcinek 1, Jacek Rozwadowski, ENEL-MED SA
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: