Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:32:22 -6h
Tokio (Japonia) 14:32:22 +8h
Sydney (Australia) 15:32:22 +9h
Londyn (Anglia) 05:32:22 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

30.05.2019 09:08 czwartek
Sentyment globalny ze względu na niepewność spowodowaną protekcjonizmem handlowym jest negatywny i mocno zmienny. Nie ma podstaw jak na razie do wzrostów. Huawei wytoczył proces rządowi USA i oczekuje orzeczenia sądu, aby przyspieszyć bieg sprawy. Stany twierdzą, że telefony chińskiego koncernu są wykorzystywane do szpiegostwa i zakłócania łączności, Huawei twierdzi, że to nieprawda. 

W Pekinie pojawiają się informacje w gazetach domniemające wstrzymanie dostarczania metali ziem rzadkich do USA ze względu na wizytę prezydenta Chin w jednej z firm przetwarzających te surowce, bowiem aż 80% dostaw do Ameryki pochodzi właśnie z Azji. Dzisiaj opublikowany zostanie zrewidowany odczyt PKB dla Stanów za I kw. (prognoza 3,1%).
 
W słabo przędącej Europie jeszcze mocniejsze spadki
. Największy producent stali na świecie ArcelorMittal ogłosił, że w związku z obniżonym popytem zmniejszy produkcję głównie we Francji i Niemczech, co odbiło się na spółce korektą. Spadki notowało również Porsche po informacji prokuratury o przeszukaniu biur koncernu motoryzacyjnego w związku ze śledztwem o wyciek poufnych danych ze spółki. 

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji
 
W Polsce panują nieco lepsze nastroje niż na globalnych rynkach pomimo tego, że mieliśmy do czynienia z wyprzedażą związaną ze zmniejszeniem udziału ojczystych spółek w MSCI Emerging Markets. Wśród podmiotów z WIG20 najwyższe korekty zanotował Tauron osiągając historyczne minimum. Wycena spółki spadła od początku roku o blisko 30% a historycznie kapitalizacja pomniejszyła się z 9,5 do 3,8 mld zł. Podmiot próbuje ratować się wyprzedażą aktywów oraz zorientowaniem na energię odnawialną. Prezes PGE wypowiedział się w mediach, że przemyśli kwestię skupowania aktywów ciepłowniczych wystawionych przez Tauron co dodatkowo może implikować spadki na papierach. Zwyżki zaliczyły spółki finansowe w tym PZU, Santander i Pekao. 

Prezes Arcticu poinformował, że spółka ma duże szanse na uniknięcie przekroczenia wskaźnika długu netto/EBITDA w II kw. 2019 roku po nieznacznym naruszeniu w I kw. dającym prawo obligatariuszom do zwrócenia się do spółki o wcześniejszy wykup papierów. Nowy program ma przynieść 20 mln zł oszczędności w 2019 roku i 40 mln zł w 2020 roku. Amica opublikowała wyniki za I kw., które w znacznym stopniu in minus odbiegały od konsensusu. Zysk netto wyniósł 13,3 mln zł wobec 22,8 mln zł prognozy. Będzie to oznaczać prawdopodobnie spadkową sesję dla spółki. Dzisiejsze nastroje globalne są mocno pozytywne, powinny podtrzymać także naszą giełdę „na duchu”. 
 
WIG w układzie dziennym
 


BM Alior Bank  
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: